Слухати

NASA опублікувало нові фотографії Плутона та його супутника Харона / Новини на Громадському радіо

NASA опублікувало нові фотографії Плутона та його супутника Харона

10 липня 2015 - 16:12
Безпілотний космічний апарат New Horizons зробив нові фотографії Плутона та його супутника

Безпілотний космічний апарат New Horizons зробив нові фотографії Плутона та його супутника, повідомляє NASA.

За словами дослідника Алана Стерна, хоч ці два об’єкти були разом на одній орбіті  протягом мільярдів років, вони — абсолютно різні.

Висока контрастність масив яскравих і темних особливостей охоплює поверхню Плутона, в той час, як поверхню Харона  тільки темно-полярна область перериває, як правило, більш рівномірний світло-сірий ландшафт.

Плутон має значну атмосферу, Харон — ні.

На Плутоні були знайдені такі екзотичні льоди, як заморожений азот, метан та оксид вуглецю, в той час як поверхня Харона складається із заморожених з’єднань води та  аміаку.

Поверхня ж Плутона в основному кам’яниста, Харонова — містить рівною мірою камінь і лід. Деякі члени місії підозрюють, що яскраві області  на поверхні супутника — сліди кратерів.

Як каже Джефф Мур з Дослідницького центру NASA імені Еймса, це допоможе побачити вченим  те, що приховано під поверхнею.

«Нові горизонти»  було запущено 16 січня 2006 року з метою вивчення Плутона та його супутників.

14 липня безпілотний космічний корабель New Horizons пролетить повз Плутон швидкістю 49 600 км/год з набором інструментів для збору даних. Очікується, що апарат продовжить свій шлях для дослідження поясу Койпера.

pluto_charon_color_final.png

Плутон і Харон
Плутон і Харон


Яцишин Мар’яна для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+