Слухати

Прикордонники виявили в Одесі два судна, які заходили в окупований Крим

14 липня 2015 - 09:29
Прикордонники виявили в Одесі два судна, які заходили в окупований Крим  / Новини на Громадському радіо

Держприкордонслужба продовжує відстежувати судна, які могли заходити до портів на тимчасово окупованій території Криму. Про це 13 липня повідомила прес-служба відомства. 

Так, цими вихідними Одеський загін морської охорони отримав оперативну інформацію про підозрілі транспортні судна, що відстоюються поблизу Тендрівської коси з відключеними приборами ідентифікації суден. 

Прикордонники встановили, що в межах терморя знаходиться українське нафтоналивне судно «Katran», завантажене дизпаливом, яке обслуговується екіпажем з 4 громадян України. Відключення ідентифікаційних приборів зв’язку капітан судна пояснив тим, що система вийшла з ладу вже більше місяця тому. Суднова документація не ведеться тривалий термін, зі слів капітана, необхідні записи він робить у власних чернетках. Всі ці факти можуть свідчити про спробу приховати факт заходження у закриті порти Криму.

За інформацією сайту marinetraffic.com судно «Katran» останній раз вмикало прибори ідентифікації 17 квітня 2015 року на території окупованого Криму в порту Керч. 

cudno_katran_v_portu_kerchy.jpg

В апреле этого года судно Катран заходило в оккупированный Крым
В квітні цього року українське судно Katran заходило в окупований Крим

На відстані 13 миль від т/х «Katran», але вже за межею територіального моря України катер Морської охорони виявив буксир «Аліот» (прапор Беліз), якій періодично відключав прибори ідентифікації суден на досить тривалий час, що не давало змогу відстежити його маршрут. Коли оглядова група морської охорони висадилась на борт буксира та провела опитування команди судна й вивчила суднову документацію, з’ясувалося, що судно заходило до закритого порту Керч в червні 2015 року, а зараз відстоюється в очікуванні розпорядження судновласника.

Всі факти морськими прикордонниками задокументовано та передано за компетенцією до Херсонського прикордонного загону та до адміністрації найближчого порту Очаків для прийняття правового рішення, — повідомили у прес-службі прикордонників.

Нагадаємо, деякі українські та іноземні морські і повітряні судна продовжують прибувати на територію анексованого Криму, незважаючи на заборону міжнародних транспортних організацій та загрозу санкцій. Українські експерти та волонтери у відповідь запустили проект «Чорний список». У режимі он-лайн вони публікують перелік усіх плавзасобів і літаків, нелегально проникли в порти півострова. Зараз список налічує вже 150 тількі іноземних суден. При цьому за інформацією видання громадської організації «Майдан закордонних справ» в списку російських та українських суден-порушників ще більше ста суден. 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+