Слухати

У Маріуполі військові вчили дітей, як поводитися із зброєю  / Новини на Громадському радіо

У Маріуполі військові вчили дітей, як поводитися із зброєю

17 липня 2015 - 12:32
Рухливі діти — майбутнє країни! Під такою назвою в Маріуполі у Центрі дитячої та юнацької творчості «Сонячний» відбулася військово-спортивна гра за участю військових Нацгвардії та бійців ЗСУ

Бійці тут не вперше, із задоволенням приймають запрошення на дитячі заходи, розповідає директор міського центру позашкільної роботи за місцем проживання Людмила Балабан:

«Это такая непринужденная беседа. Детей инересует все, начиная от бовых характеритик машин, оружия, когда появилось, и заканчивая главным вопросом: «Когда закончится война?». Они увозят какие-то сувениры, выполненные их же руками, но самое главное — они уносят вот тот позитив от детей, которые всегда все получают, уносят хорошее настроение. Понимание того, что их работу уважают, ценят, защищать родину — почетно и нужно».

Завдання військових — передати дітям навички виживання в екстремальних умовах. Хлопці спостерігали за складанням автомата Калашнікова, вивчали гранатомет і бойові гранати. Знати про війну дітям не зарано, сьогодні такі знання можуть врятувати чиєсь життя, вважає командир 1-ї розвідувальної роти 131-го розвідувального батальйону Ігор Мазур:

«Діти, в них нема цього ярлика, який накидає телебачення — «фашисти». Вони реально відчувають людські стосунки, а не слухають там «русское телевидение»…  Ми живемо в період таких змін, будем надіятись, що ці діти виростуть живими здоровими, будуть любити свою державу, свою Україну».

За корисні знання діти дякували військових живим спілкуванням і завзятим сміхом. Дарують і сувеніри: малюнки, іграшки, обереги бійці везуть на передову своїм побратимам. Боєць Віктор з позивним «Німець» каже, що на війні вони гріють душу:

«Малюнки передають, листи пишуть, передають обереги. Дуже приємно… Це ручний протитанковий гранатомет. Це РПГ 22. Це така труба, яка діє на ураження техніки…Будемо розповідати будова автомату Калашникова, які в нас є на озброєнні, правила поведінки з боєприпасами, коли знайдено ними було, що в першу чергу робити».

Подолати смугу перешкод, влучити у мішень, пройти сеанс арт-терапії. А остання станція — знайомство зі зброєю. Багато емоцій у хлопців і, несподівано, у дівчат.

zbroya_zacikavyla_i_divchatok.jpg

Зброя зацікавила і дівчат
Зброя зацікавила і дівчат

Данил Рыбаков, 9 лет:

— Когда стоит на предохранителе, он не стреляет, а когда снять предохранитель  – стреляет. Я уже стрелял…Может что-то случиться, а ты не знаешь и надо учиться защищать.

Виолетта Семенова, 12 лет:

 — Девочки интересуются оружием?

 Мне было интересно.

— Для чего нужно знать, как работает оружие?

 Может если будет какая-то война, нужно будет защищать свое отечество.

 — И ты пойдешь защищать?

 Ну, я пойду или мой муж, а я ему тогда бы рассказала.

 

Ганна Тохмахчи з Маріуполя для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+