Слухати

Грузинський велосипедист мандрує Україною з програмою «За мир» / Новини на Громадському радіо

Грузинський велосипедист мандрує Україною з програмою "За мир"

20 липня 2015 - 13:31
19 липня грузинський велосипедист Нодар Берідзе відвідав Чернівці в рамках велотуру "За мир", що почався 26 червня в Києві від грузинського посольства. Активіст хоче об’їздити 45 міст України

Велопробіг має за мету продемонструвати єдність грузинського та українського народів та закликати всіх до миру. Це вже другий велопробіг за мир Україною. В підтримку миру в Чернівцях також виступила грузинська співачка, заслужена артистка Грузії Манона Кубанішвілі. 

velo3_0.jpg

velo3.jpg //
velo3.jpg

«Минулого року, коли почались військові дії на Сході України, легендарний грузинський спортсмен і вело мандрівник, дипломат Джумбера Лежава запланував такий велотур. Але, на жаль, він помер. Як його менеджер, учень, товариш, я мусив продовжити заплановану ним справу. І будучи не велосипедистом, вагою 120 кілограм, я сів на велосипед і поїхав.

Скоріш за все і цей тур, як попередній, не дасть змогу сказати голосно слово за мир. Не просто струшувати повітря, а насправді. Тому за вимогою тих людей, з якими я спілкувався в Україні, я вирішив створити велосипедну сотню за мир «Київ-Мінськ-Москва-Київ».

Це не буде просто катання. Це не буде змагання. Це буде місія, зустрічі, концерти», - розповів пан Нодар.

Тур велосипедної сотні триватиме більше місяця. Учасниками велопробігу «За мир» будуть активісти, спортсмени, велосипедисти. З кожної області України буде відібрано два учасника, зауважив Нодар Берідзе.

velo2.jpg

velo2.jpg //
velo2.jpg

Голова комісії з велотуризму обласної федерації спортивного туризму Олег Кілінський з друзями-велосипедистами приїхав підтримати колегу з Грузії і готовий вступити в лави велосотні «За мир»:

«Не всі можуть воювати з автоматами в руках. Може люди побачать. Це так само спілкування. Адже люди зараз в якомусь ступорі, без позитивних емоцій. Всі у війні, в проблемах. Тому потрібен мир. Потрібні гарні емоції».

Чернівецька велоактивістка Тетяна Лебухорська член робочої групи з облаштування робочих доріжок в Чернівцях, розповіла, що наразі спостерігається зростання кількості тематичних велопробігів:

«Активну життєву позицію люди проявляють різними способами. Сьогодні досить популярним є різні мітинги, пікети або інші масові заходи. Але є категорія людей, які своє бачення навколишніх проблем і навколишньої ситуації проявляють зовсім іншим способом. Зокрема, останнім часом досить популярним є проводити тематичні велопробіги або велоподорожі. І приємно зазначити, що в Чернівці вже неодноразово приїжджали вело мандрівники, які мають на меті не лише проїхати якусь ділянку дороги в якості туристів, але й такі, які організовують велопробіги зі змістовими навантаженнями», - зауважила Тетяна Лебухорська.

Вона також наголосила, що місто не надто пристосоване, аби приймати велосипедистів-туристів, починаючи з готелів, завершуючи станом доріг та відсутністю велодоріжок.

Велосипедист Сергій з Чернівців дізнався про велопробіг від друзів і підтримує такий вияв громадської активності: 

«Люди звикли жити якимсь міфами, які вони черпають з телебачення. А Нодар організовує цю акцію, щоб показати, що у всіх країнах більшість людей налаштовані позитивно, мирно. Вони хочуть нормально жити і не бажають війни, а бажають миру», - сказав Сергій.

Тим часом велотур за мир Нодара Берідзе вже вирушив в Кам’янець-Подільський.

velo4_0.jpg

velo4.jpg //
velo4.jpg

Надія Вірна з Чернівців для Громадського радіо. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+