Слухати

Оповідання Степана Васильченка 1918 року схоже на казку про АТО, - активісти

20 липня 2015 - 13:03 687
У Харкові видали книжку українського письменника Степана Васильченка «Ось та Ась». Активіcти та науковці вважають, що історія, описана автором у 1918 році, актуальна і сьогодні

За підтримки Української миротворчої школи у Харкові видали книжку Степана Васильченка – українського письменника, що свого часу мешкав і учителював на Донеччині.  Ідея самого видання належить активісту Володимиру Березіну. Він вважає, що цей твір надактуальний, адже розповідає про стосунки українця Ось з москалем Ась.

duma-kazka.jpg

 «Ось та Ась» - це казка про АТО, - активіст з Донеччини
«Ось та Ась» — це казка про АТО, — активіст з Донеччини

«Це ж казка про АТО. До хати, в якій жив охайний Ось прийшов москаль Ась. І почав виганяти його. Від таких спів падань мурашки бігають по шкірі. Це ж про нас сьогодні», — розповідає пан Березін. 

Філолог Лариса Степаненко вважає твір актуальним, який варто читати і дітям, і дорослим. Хоча і було написано книжку майже століття тому – у 1918 році.

«Необхідно, аби книжка була в кожній бібліотеці. Мабуть, на роду українцям написано відстоювати свою незалежність, боротися за мову, культуру, власну ідентичність», — говорить Лариса Сепаненко. 

berezyn.jpg

Володимир Березін
Володимир Березін

Ілюстрації до видання зробив художник-переселенець Сергій Завгородній, що зараз мешкає в Харкові. Поки що книжка вийшла обмеженим тиражем, але швидко розійшлася. Тож сьогодні ідейні натхненники видання активно шукають гроші на новий друк думи-казки про АТО.

Наталя Поколенко з Донеччини для Громадського радіо

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+