Слухати

NASA опублікувало зображення супутників Плутона – Нікти та Гідри / Новини на Громадському радіо

NASA опублікувало зображення супутників Плутона – Нікти та Гідри

22 липня 2015 - 00:52
Гідра та Нікта заінтригували вчених

Як повідомляє NASA, Нікта і Гідра приблизно однакового розміру. Але їх схожість на цьому закінчується.

Увагу вчених привернула червонувата пляма на поверхні Нікти. В цілому, поверхня Нікти нейтрально сіра, окрім області червонуватого кольору. Вчені припускають, що це може бути область кратера. Однак, додаткові дані про супутник ще не завантажили. За словами вченої Карлі Хоуветт, це спостереження  захоплює та примушує з нетерпінням чекати, поки завантажиться більше інформації про Нікту.

nh-nix-hydra-no-captions1_0.jpg

Супутники Плутона Нікта(зліва) та Гідра(справа). Фото: New Horizons/NASA
Супутники Плутона Нікта(зліва) та Гідра(справа). Фото: New Horizons/NASA

Тим часом, неправильна форма Гідри нагадує штат Мічиган. На детальному зображенні, можна розрізнити  два великі кратери, один з яких в основному затінений. Верхня частина Гідри виглядає темнішою, ніж інша, що свідчить про можливу різницю в складі поверхні.

«Нещодавно Гідра була просто слабкою точкою світла, це незвичайний досвід — бачити, як вона здобуває форму, і ми вперше спостерігаємо за появою помітних рис на її поверхні» - розповідає Тед Стрік.

Зображення інших супутників Плутона, Стіксу і Керберосу, як очікується, буде передано на Землю не пізніше середини жовтня.

Нікс і Гідра і були виявлені в 2005 році за допомогою космічного телескопа Хаббла. Виявлені  зондом New Horizons характеристики та властивості поверхонь Ніксу і Гідри допоможуть вченим зрозуміти походження і подальшу історію Плутона і його супутників.

Яцишин Мар’яна для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+