Слухати

Телескоп «Кеплер» виявив «старшу кузину» Землі  / Новини на Громадському радіо

Телескоп «Кеплер» виявив «старшу кузину» Землі

24 липня 2015 - 02:47
Tелескоп «Кеплер» на межі сузір'їв Лебедя і Ліри виявив дюжину планет, схожих за розмірами та умовами на Землю

Одна з нововиявлених планет настільки нагадує Землю, що вчені жартівливо назвили її «старшою кузиною», — повідомляє NASA.

452b_artistconcept_comparisonwithearth.jpg

Земля та Кеплер-452.Автори:NASA/JPL-Caltech/T. Pyle
Земля та Кеплер-452.Автори:NASA/JPL-Caltech/T. Pyle

Планета обертається навколо зірки, чия маса і спектральний клас ідентичні нашому Сонцю (G2). Та знаходиться на краю зони життя, де може існувати рідка вода, що в теорії дозволяє говорити, що на її поверхні в принципі може зародитися життя в тому вигляді, в якому вона існує на Землі.

«У 20 річницю виявлення першої екзопланети, «Кеплеру» вдалося знайти планету і зірку, які є майже повними копіями Землі і Сонця. Ця знахідка дозволила нам зробити черговий крок до виявлення повноцінного двійника нашої планети», — заявив Джон Грунсфілд, заступник директора NASA по науці.

Але між Землею та її двійником є істотні відмінності — діаметр «кузини» приблизно на 60% більше земного, що змусило вчених віднести її не до категорії «двійників» Землі, а до числа так званих супер-Земель, точні фізичні властивості і населеність яких поки стоять під питанням.

За віком Kepler-452 старша за Землю на 1,5 млд років. Це, з одного боку, збільшує шанси на існування життя на її поверхні, а з іншого — не дає жодних гарантій на це, підкреслює один з авторів відкриття Джон Дженкінс.

Вивчення інших знайдених планет допоможе нам зрозуміти, як можна оцінювати умови на поверхні таких планет, і підготуватися до пошуків справжнього двійника Землі, якими займеться спадкоємець «Кеплера» —  телескоп TESS, який ще не збудували.

Яцишин Мар’яна для «Громадського радіо»

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+