Слухати

New Horizons виявив, що у Плутона крижане «серце» / Новини на Громадському радіо

New Horizons виявив, що у Плутона крижане "серце"

25 липня 2015 - 00:38
New Horizons отримав докази існування екзотичних льодів, які течуть з лівого краю "серця" Плутона. А вчені виявили ознаки недавньої геологічнї активності

«Такі поверхні ми бачили лише на Землі та на Марсі», — каже дослідник Джон Спенсер.

Нові зображення показали на рівнині Супутника чіткий шар криги, який просувався, або просувається так, як льодовики на Землі. Про це повідомляє NASA.

nh_04_mckinnon_02b.jpg

Рівнина Супутника. Фото: NASA/JHUAPL/SwRI
Рівнина Супутника. Фото: NASA/JHUAPL/SwRI

Вчені вважають, що на південному заході і на північному сході «серця» Плутона, можуть знаходитися сховища екзотичних льодів, переміщених з рівнини Супутника.

Крім того, нові дані інстументу Ральф показують, що рівнина багата азотом, окисом вуглецю та метаном.

nh_04_mckinnon_03c.jpg

Фото: NASA/JHUAPL/SwRI
Фото: NASA/JHUAPL/SwRI

У південній області серця, прилеглої до темної екваторіальної області, здається, що давня місцевість з кратерами (неофіційно назвали «Область Ктулху»)  заповнена багатьма  новими крижаними родовищами.

Нещодавно виявлений гірський хребет піднімається  на1,6 км над рівнинами. Гори назвали в честь сера Едмунда Хілларі, який перший підкорив  Еверест з Тенцінгом  Норгеєм в 1953 році.

Також дослідники New Horizons використовують поліпшене зображення, щоб виявити відмінності складу і структури поверхні Плутона. В поєднанні з кольоровими даними приладу Ральф, вони малюють новий і дивовижний портрет Плутона, в якому глобальна картина відрізняється в залежності від широти. Найтемніші місцевості з’являються на екваторі, напівтони є нормою в середніх широтах, а яскравіший льодяний простір домінує  в північній полярній області. Наукова група New Horizons вважає, що це може бути результатом сезонного переміщення льодів з екватора до полюса.  Але цей шаблон перериває яскраве «биття серця» Плутона.

nh_03_olkin_01.jpg

Плутон. Фото:NASA/JHUAPL/SwRI
Плутон. Фото:NASA/JHUAPL/SwRI

Яцишин Мар’яна для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+