Слухати

Правозахисники з Донеччини готують позов до Европейського суду з прав людини на Росію  / Новини на Громадському радіо

Правозахисники з Донеччини готують позов до Европейського суду з прав людини на Росію

27 липня 2015 - 11:27
Юристи Донеччини, які з липня почали активно працювати з переселенцями, наразі готують пакети документів до Европейського суду з прав людини

Позиватимуться на Росію, бо внаслідок тих військових дій, що вона проводить на сході України, люди втратили майно, у більшості — зруйновані будинки.

З-поміж постраждалих — Наталія  Рожко, вона до останнього мешкала в с.Опитне Ясинуватського району. Втім у серпні минулого року стало нестерпно — і жінка виїхала до Костянтинівки. У її будинку оселилися сусіди.

natalya_rozhko.jpg

Наталя Рожко
Наталя Рожко

Наталя Рожко: «Мой дом обворовали, все продукты вынесли, все, что можно было взять. До января в нем жили люди, пока взрывной волной не вынесло все окна и двери».

Подивитися на будинок пані Наталя хотіла будь-що. Тож на велосипеді, ризикуючи життям, полями пробралася до рідного села.  

Наталя Рожко: «На велосипеде, рискуя жизнью, приехала, в шоке  была от увиденного: дом разбит…»

Про те, що треба зробити фото власного зруйнованого будинку, якось сама здогадалася. Хоча навіщо — не знала. А фото і справді знадобилися. Їх через кілька місяців  пані Наталя подала адвокату. Наразі Ярослав Писарєв, який очолює Краматорський центр вторинної правової допомоги і у рамках Хельсінської спілки правозахисників безкоштовно консультує громадян, готує заяву до Європейського суду з прав людини.

yaroslav_yuryst.jpg

Ярослав Писарєв
Ярослав Писарєв

Ярослав Писарєв: «Это новое для нас в юридической практике. Готовим документы, надо хотя бы несколько фото и справку, можно даже ДНР о том, что дом пострадал…»

Адвокати переконані: сьогодні треба створити прецедент у Європейському суді, а потім масово збирати такі справи. Відповідне доручення від Мінюсту Краматорський центр вже має.

Ярослав Писарєв: «Мы получили поручение от Минюста, готовим пакеты документов для многих людей. Будем создавать практику. Сотрудничать с харьковскими коллегами-правозащитниками…»

budynok.jpg

Будинок сильно постраждав під час обстрілів
Будинок сильно постраждав під час обстрілів

Тим часом Наталя Рожко потроху обживається на новому місті і намагається здолати психологічні труднощі, пов’язані з переселенням, адже фактично, зізнається нам колишня учителька Наталя, вона втратила свою малу Батьківщину, і чи повернеться колись до місця, де народилася, сказати напевно не може.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+