Слухати

Шведські пошуковики: ми знайшли затонулу російську міні-субмарину (ОНОВЛЕНО) / Новини на Громадському радіо

Шведські пошуковики: ми знайшли затонулу російську міні-субмарину (ОНОВЛЕНО)

27 липня 2015 - 23:33
Шведські підводні пошуковики заявили, що знайшли у шведських територіальних водах затонулий російський підводний човен. Можливо йому сто років

У заяві, опублікованій на сайті пошукової групи сказано, що підводний човен лежить на ґрунті неполадік шведского берегу з закритими люками і без жодних ознак життя. На корпусі човна, розміри якого 20 х 3,5 метри, помітили кириличні літери.

«Субмарина цілком неушкоджена, не має помітних пошкоджень на корпусі, а усі люки задраєні. Отже ми дійсно остерігаємося, що команда не мала змоги врятуватися, коли підводний човен затонув», каже Стефан Хоґеборн, аквалангіст Ocean X Team.

uboat.jpg

Субмарина, знайдена на дні у шведських територіальних водах
Субмарина, знайдена в липні 2015 року на дні у шведських територіальних водах

Знахідку помітили минулого тижня пошукові команди Ocean X Team та Ixplorer, і про неї уже повідомили шведським військовим.

Німецьке інформагенство ДПА з посиланням на газету Expressen пише, що шведські військово-морські сили підтвердили, що вивчають відео, надане пошуковиками.

Підводний човен помітили під час обстеження дна за допомоги беспілотної міні-субмарини ROV (Remote Operated Vehicle — дистанційно-керованого судна).

В заяві на сайті Ocean X Team сказано, що аквалангісти готуються до нової експедиції на місце знахідки. Цього разу на дно спустяться водолази, які мають краще обстежити і сфоторафувати знахідку.

У Твіттері деякі користувачі висловлюють припущення, що знайдений човен належить до російських субмарин класу «Сом», які брали участь у Першій світовій війні. Про це свідчать розміри субмарини (які практично співпадають з тими, що указали пошуковики) та дякі особливості конструкції. Зокрема про це пише журналіст і редактор Юліан Рьопке (Julian Roepcke): 

Минулої осені у шведських територіальних водах неподалік Стокгольма помітили підводного човна. Шведські військові моряки не змогли його затримати, незважаючи на те, що пошук тривав багато днів.

Відеосюжет газети Expressen репортера Сесілії Андерберг (шведською мовою):

 

 

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+