Слухати

СБУ: Як проходить шлях від кадру армії РФ до добровольця на Донбасі

29 липня 2015 - 19:20 1185
Україна збирає докази причетності російських військ до конфлікту на Сході України. Голова СБУ Володимир Грицак розповів про свідчення затриманного 25 липня російського війскового.

За словами голови СБУ, Володимир Старков, якого спецпризначенці затримали 25 липня,  відразу зізнався, що він входить до кадрового складу військ Російської Федерації і на даний момент проходив службу в місті Новочеркаськ Ростовської області на посаді начальника служби ракетно-артилерійського озброєння.

thumb_img_9809_1024.jpg

Голова СБУ Василь Грицак
Голова СБУ Василь Грицак

Також Василь Грицак розповів механізм перетворення російського військового на так званого добровольця, який згодився воювати за Донбас.

«Свідчення надані Старковим, а також вилучені під час затримання персональний записник російського виробництва та інші документи,  підтверджують наявність чітко налагодженого механізму координації безпосередньої участі кадрових військовослужбовців збройних сил Російської Федерації в агресії проти нашої держави. Сам механізм, якщо говорити в деталях, полягає в наступному. Військовослужбовцям ЗС РФ пропонують проходити подальшу службу у незаконних збройних формуваннях так званих «ДНР» і «ЛНР», обіцяючи при цьому потрійне тарифікування їх оплати. У тих, хто погодився —відбирають усі документи, які можуть їх ідентифікувати як громадян РФ та військовослужбовців: паспорт, військовий квиток, жетон.

Оскільки документи в нього були забрані на території РФ, на території України він отримав «удостовєрєніє лічності» номер НР 0002389 майора Міноборони ДНР 20 квітня 2015 року, оскільки свої документи залишив на території Росії. Але підпис, ви зможете побачити у цьому посвідченні, воно видано на прізвище Овсяннікова Володимира Олександровича — дівоче прізвище дружини. Підпис у цьому посвідченні відрізняється від підпису, який є на карточці «VISA» Сбербанка Росії, на яку він отримував заробітну плату. Шляховий лист, треба надати належне в порядку, тут навіть стоять відмітки про те, що «медосмотр водій пройшов і к рейсу допущен», — розповів Грицак.

В СБУ говорять, що вже на території України військовослужбовці підписують документ про нерозголошення факту проходження військової служби на території України, проходять інструктаж про заборону носіння розпізнавальних знаків.

«Перетин державного кордону, як правило здійснюється вночі. Достаменно відомо, що вже на території Україні російські військовослужбовці з метою конспірації обирають собі вигадані прізвища і навіть імена та призначаються на посади радників в незаконні збройні формування. Зі свідчень майора Старкова вони не підписують жодного документа», — заявив голова СБУ.

thumb_img_9843_1024.jpg

Фальшиві документи російських військових
Фальшиві документи російських військових

Як повідомив Василь Грицак, після того, як російські військові потрапляють в полон до Збройних Сил України, командування бойовиків віддає наказ за будь-яку ціну захопитили українських офіцерів для подальшого обміну. Він також попросив українських командирів підвищувати пильність у підрозділах української армії та інших формувань в метою «не дати шансу ворогові забрати солдатів в полон». 

В кінці своєї промови голова СБУ російською мовою звернувся до російських військових із закликом припинити виконувати злочинні накази російського командування та накази терористів.

«Я хочу как офицер обратиться к солдатам и офицерам российской армии. Не исполняйте приступных приказов, не посылайте сюда своих подчененных и не едьте сами на территорию Украины. Это не мы пришли к вам и захватываем города и села. Это вы пришли к нам. И мы будем делать все, чтоб защитить каждую пядь этой земли, для того, чтобы обеспечить контроль над нашей территорией. Обращаюсь к семьям российских солдат и офицеров, делайте все, чтобы они не были обманутыми и не попадали на территорию Украины, ведь многие из них отсюда живыми уже не возвращаются», — сказав Василь Грицак. 

Юрій Тандит, радник голови СБУ, спілкувався із затриманими російськими військовими Александровиі і Єрофєєвим напередодні. За його словами, від росіян відмовилась частина друзів і родичів, які не вірять у все те, про що розповідають Олександр та Євген.

thumb_img_9833_1024.jpg

Юрій Тандит
Юрій Тандит

«Евгений мне признался, что если бы у него была возможность поговорить с близкими и друзьями, он бы призвал их быть по-настоящему верными друзьями, потому что многие от него стали отказываться. А другие были удивлены тем, как быстро от него отказалось командование. Они не признают наличие здесь регулярных войск», — саме такі слова ніби-то передав Евген Єрофеєв. 

Також радник продемонстрував зброю ХХІ століття, якою воює росийська армія на Донбасі. За його словами, боєприпаси були виготовлені після 2000-го року, і що Україна, а тим більще «ДНР-ЛНР» таке озброєння виготовляти не могли.

Нагадаю, 25 червня 2015 року українська Прикордонна служба затримала чергового російського військового, який воює на боці так званої «ДНР». Разом з донецьким бойовиком вони намагалися перетнути лінію зіткнення на вантажному автомобілі, заповнененому боєприпасами. Таку заяву зробив Голова Прикордонної служби України Віктор Назаренко. «Близько 22 години 25 липня на контрольному пропуску Березово, що знаходиться на лінії бойового зіткнення зупинили КАМАЗ з позначкою 5 бригади незаконного формування. За кермом знаходився громадянин України Іотко Руслан Анатолійович, член незаконного озброєного формування «ДНР», в кабіні перебував громадянин РФ Старков Володимир Олександрович, мешканець Хабарівського краю Росії, який при затриманні відразу вимагав від нас державного захисту від імені Російської Федерації.  КАМАЗ був вщент заповнений боєприпасами та різними видами зброї, які призначалися для незаконних формувань «ДНР». 

16 травня українські військові Затримали в Луганській області двох росіян, які представилися військовослужбовцями. У Міноборони Росії повідомили, що затримані — Александров и Єрофєєв — є громадянами Російської Федерації.

Також слід наголосити, що Росія всіляко відхрещується від своєї причетності до конфлікту на Сході України, незважаючи на докази як від українського, так і міжнародного розслідування.

 

Ірина Сампан з Києва для Громадського радіо. Слухайте. Думайте.

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+