Слухати

На керівників двох підприємств у Костянтинівці відкрили справи за перешкоджання мобілізації

30 липня 2015 - 12:38
У Костянтинівці у рамках 6 хвилі мобілізації по підприємствах міста роздали 400 повісток. Як проходить мобілізація в Костянтинівці розбиралася наша кореспондентка Наталя Поколенко
На керівників двох підприємств у Костянтинівці відкрили справи за перешкоджання мобілізації / Новини на Громадському радіо

Їх отримали керівники різних установ та організацій. Вручили також і педагогам дитячого центру творчості, каже керівник закладу Марія Байрачна: «И моим дали. Вот один стоит рядом, пришел в военкомат, не сбежал».      

bayrachnaya1.jpg

Марія Байрачна
Марія Байрачна

З-поміж тих, хто не ховався і прийшов на медкомісію — Олексій Житников. Молодого чоловіка у військкоматі ставлення хірурга просто вразило. Не враховуючи скарги і прохання про додаткове обстеження, лікар одразу написав: придатний.

«Я в шоке, — розповідає Олексій, — я жаловался, у меня проблемы, но хирург вел себя некорректно».

zhytnykov.jpg

Олексій Житніков
Олексій Житніков

Хоча повістки своїм підлеглим вручили не всі. На керівників двох місцевих підприємств «Кварсит» і «Український бекон» правоохоронці порушили кримінальне провадження — за перешкоджання мобілізації, розповідає начальник Костянтинівської міліції Володимир Гончаров.

«От людей,что им вручают повестки жалоб нет, — говорить Володимир, — а вот на двоих директоров открыты уголовные производства».

goncharov.jpg

Володимир Гончаров
Володимир Гончаров

Секретар міської ради Юрій Разумний — за виконання закону про мобілізацію, але проти того, щоб забирали геть усіх, бо так і підготовку до зими можна зірвати: «В городе ситуация с повестками напряженная. Я против того, чтобы из водоканала, теплосети всех специалистов забрали, а кто город к зиме будет готовить?»

razumnyy.jpg

Юрій Розумний
Юрій Розумний

Тим часом сьогодні до лав Збройних сил України з Костянтинівки відправили двох патріотів, які лише минулого тижня отримали повістки. Один з них — Андрій Тараман — каже: від армії не ховався, покликали — одразу прийшов: «Мене приїхали проводжати хлопці з батальйону, де я був волонтером, дуже приємно мені».

prapor_yih_oberigatyme_0.jpg

Андрій Тараман та Артем Пупік
Андрій Тараман та Артем Пупік

Разом з Андрієм — Артем Пупік, в армії не служив, але є патріотом. І сподівається, що хлопці у батальйоні навчать усьому.

«Йду захищати країну, — каже Артем, — хоча досвіду служби не маю. Та це нічого. Головне — дух!»

nadpys_na_prapori.jpg

Побажання на прапорі
Побажання на прапорі

Хоча Артем немає досвіду військового, але буде гідно виконувати свій обов’язок, — переконана патріотка Марія Байрачна: «Он не служил, но в прошлом году сидел в подвале у боевиков, у Стрелкова в Славянске, этот парень сильный духом, он все выдержит».

Цього дня хлопців проводжали родичі та активісти, заспівали гімн і вручили державний прапор з написаними на ньому побажаннями, а ще — Біблію і ляльку-мотанку, що є давнім традиційним оберегом українців. Головним же побажанням цього дня було берегти себе і Україну і якнайшвидше повернутися додому.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+