Слухати

Соціологи: хто боїться глобального потепління, і чого бояться українці / Новини на Громадському радіо

Соціологи: хто боїться глобального потепління, і чого бояться українці

30 липня 2015 - 18:41
Кліматичними змінами більше переймаються країни, що розвиваються, в той час як для багатих країн більшими небезпеками є терроризм та економічна криза. Україну ж найбільше хвилює Донбас

Про це свідчать результати опитування щодо головних небезпек для людства, опублікованого Pew Research Center, американським науковим центром з дослідження громадської думки. На загальносвітовому тлі Україна виділяється порівняно низькими відсотками занепокоєння щодо глобального потепління.

Населення заможних країн розуміє проблему глобального потепління, але лише половина опитаних сприймає його як серйозну небезпеку — стверджують науковці з Pew Research Center. Більше 75% громадян Австралії, США та Великобританії та більшості європейських країн знають про цю проблему, але не вважають її безпосередньою загрозою для них та їхніх сімей, повідомляють вчені.

Жителі Австралії, наприклад, вважають, що глобальне потепління є особисто для них меншою загрозою для них, ніж ІДІЛ (37% проти 69%). Схожа ситуація в США (42% проти 68%)  та Німеччині (34% проти 70%). Найбільш стурбованими щодо кліматичних змін в Європі є іспанці (59%).

Що стосується України, то, за данними Pew Research Center, лише 20% українців вважають глобальне потепління серйозною проблемою. Більш нагальними питаннями є конфлікт з Росією (62%) та економічна криза (35%).

Цікаво, що найбільше про кліматичні зміни хвилюються країни Африки — загалом 59% (Гана 71%, Буркіна Фасо — 79%, Нігерія 65%). 61% жителів країн Латинської Америки також серйозно занепокоєні кліматичними змінами.

Деббі Хопкінс, експерт із сприйняття кліматичних змін, в інтерв’ю The Guardian пояснює подібну статистику тим, що для багатьох це досить абстрактна проблема: “Ми у багатьох розвинених країнах маємо впевненість, що зможемо пристосуватись і дати собі ради, і багато в чому ми дійсно здатні зробити більше».

У статті за 27 липня Nature Climate Change — наукового видання, в якому публікуються провідні спеціалісти з глобального потепління — вчені стверджують, що ключовими факторами, які змушують людей в Європі боятись глобального потепління є рівень освіти та розуміння шкідливого впливу людини на природу. Натомість у деяких інших країнах, зокрема в африканських, головним фактором є безпосереднє відчуття зміни температур.

Андрій Кобалія для  Громадського Радіо

Фото: Перше фото — 1940 року зроблене невідомим фотографом, фото 2005 року зроблено Брюсом Ф. Молніа (Glacier Photograph Collection, National Snow and Ice Data Center).

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+