Слухати

У п’ятницю на небі можна спостерігати «Блакитний Місяць» / Новини на Громадському радіо

У п'ятницю на небі можна спостерігати "Блакитний Місяць"

30 липня 2015 - 18:12
У п'ятницю, 31 липня, можна спостерігати другу повню у липні — Блакитний Місяць

Насправді, місяць не змінить свій колір. Термін «Блакитний Місяць» позначає другу повню в календарному місяці (перша була 2 липня).

Зазвичай, на кожний місяць випадає по одній повні. Але так як фази Місяця змінюються трохи швидше, ніж 12 разів на рік, раз в декілька років настає друга повня у календарному місяці. 

2.jpg

Липневий місячний календар. Повний місяць: 2/31 липня. Автор: NASA
Липневий місячний календар. Повний місяць: ⅔1 липня. Автор: NASA

Назва походить від ідіоми «Once in a Blue Moon» — щось, що трапляється дуже рідко. Еквівалент в українській мові — «після дощику в четвер».

Світло з довжинами хвиль, відповідними синьому кольору і його відтінкам, краще розсіюється в земній атмосфері. Це відбувається, тому що частота розсіюваного світла істотно менше власної частоти молекул (релеївське розсіювання). Під час або після великих пожеж та вивержень вулканів світло розсіюється не тільки на молекулах повітря, а й на частинках пилу. В такому разі ми дійсно можемо спостерігати зміну кольору земного супутника. Але це лише оптичний ефект.

blue_moon.jpg

Блакитний місяць. Фото: NASA
Блакитний місяць. Фото: NASA

Виверження вулкана Пінатубо в червні 1991 року «створило» Голубий місяць в різних куточках планети.

Наступний Блакитний місяць буде аж в січні 2018 року.

Джерело: NASA

Яцишин Мар’яна для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+