Слухати

Хаббл зробив захоплюючий знімок туманності Лагуни / Новини на Громадському радіо

Хаббл зробив захоплюючий знімок туманності Лагуни

31 липня 2015 - 13:40
Європейське космічне агентство (ЄКА) опублікувало знімок космічного телескопу Хаббл. На фотографії зображена туманність Лагуна, що знаходиться в сузір'ї Стрільця

Вчені оцінюють, що туманність знаходиться на відстані 4000-600 світових років від Землі.

tumannost-laguna-snymok-hubble.jpg

Туманність Лагуна. Фото: Hubble Space Telescope/NASA/ESA
Туманність Лагуна. Фото: Hubble Space Telescope/NASA/ESA

Туманність містить ряд глобул Бока (темні хмари щільного космічного пилу, з якого утворюються нові зорі). Найбільш помітні з них були каталогізовані Е. Е. Барнардом під номерами B 88, B 89 і B 296

145 943main_image_feature541_jwfull.jpg

Глобула Бока. Фото:  HST/NASA
Глобула Бока. Фото: HST/NASA

Мессьє 8 (друга назва туманності)  містить у своєму центрі структуру, відому як туманність Пісочного годинника( в честь Джона Гершеля), який не слід плутати з більш відомим Пісочним годинником в сузір’ї Мухи. У 2006 році перші чотири об’єкти Хербіга-Аро (це невеликі ділянки туманностей, пов’язані з молодими зірками) були виявлені в Пісочному годиннику. Це є першим прямим доказом активного зореутворення.

488 711main_lagoonclose_hst_full.jpg

Туманність Лагуна. Фото: Hubble Space Telescope/NASA/ESA
Туманність Лагуна. Фото: Hubble Space Telescope/NASA/ESA

Тож, в туманності активно формуються нові зірки, і напористий вітер з цих новонароджених зірок може сприяти створенню нових вихорів.

Яцишин Мар’яна для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+