Слухати

Львівський університет отримав рекордну кількість заяв від абітурієнтів

03 серпня 2015 - 16:49
В Україні завершений етап подачі заявок на вступ у вищі навчальні заклади
Львівський університет отримав рекордну кількість заяв від абітурієнтів / Новини на Громадському радіо

Рекордна кількість людей бажає отримати дипломи Львівського національного університету ім. І. Франка. Цей заклад — на першому місці в Україні по кількості заяв на вступ.

lnu.jpg

У Львівському національному університеті ім. І. Франка цьогоріч рекордна кількість абітурієнтів
Львівський національний університет ім. І. Франка

На момент завершення етапу подачі заявок у ВНЗ приймальна комісія університету прийняла 55 379 заяв. Про це Громадському радіо розповів відповідальний секретар приймальної комісії ЛНУ ім. І. Франка Богдан Стельмахович. 

«В загальному є 55 370 заяв від студентів, які вступають на освітній рівень магістр, спеціаліст, бакалавр і бакалавр 3 курсу, — розповідає Богдан Стельмахович. — На перший курс із них вступає 45 851 особа. В університеті зараз є понад 2 тисячі місць державного замовлення. У нас прийшло додаткове замовлення, тож ця цифра тепер приблизно 2 100 місць».

В університеті розповідають, що державне замовлення збільшилось приблизно на 50-70 місць.

«Про конкурси складно говорити, бо цей показник є умовним, — говорить відповідальний секретар. — Справа в тому, що ця величина залежить не лише від кількості поданих заяв, а ще й від кількості «бюджетних» місць. Наприклад, конкурс на юридичний факультет не може бути дуже високим, бо там є 162 місця за державним замовленням. А от конкурс на «Туризм» є дуже високим, бо там є лише 15 місць. Тому й виходить, що на «Туризм» маємо конкурс близько 80 людей на місце, а на юридичний факультет — 20 осіб». 

«Це вже другий рік ми займаємо перше місце за кількістю поданих заяв. І можу сказати, що удвічі більше маємо заяв з Донецька, Луганська і південних областей, у порівнянні з минулими роками. І я вважаю, що це є не тільки свідченням довіри до нашого університету, але і свідченням того, що Львів вважають гостинним і спокійним містом», — цитує ректора ЛНУ імені Івана Франка Володимира Мельника прес-служба університету.

Вже 6 серпня будуть опубліковані рейтингові списки вступників, тож стане зрозумілим — хто із абітурієнтів отримає бажані місця.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+