Слухати

Російсько-американські пілоти відтворили шлях літаків, що постачали військову техніку з США в СРСР

04 серпня 2015 - 12:51
Пілоти з Росії та Америки спільно пролетіли небезпечний шлях «АЛСІБ», по якому на умовах ленд-лізу Америка постачала військову техніку в СРСР. «Неприємностей» в стосунках двох країн не виникало

Два літаки Douglas C-47 часів Другої світової війни взяли участь в історичному перельоті «Аляска — Сибір».  Бойові машини повторюють маршрут, по якому СРСР в 1941-45-му а рамках ленд-лізу отримував винищувачі і бомбардувальники з Америки. Літаки перетнули Берингову протоку, пролетіли Анадир, 31 липня були в Магадані. Як цитує Polit Russia, слова керівника експедиції Сергія Баранова, проблем щодо відносин США і Росії не виникає.

753 921.jpg

753921.jpg //
753 921.jpg

«На тлі цього перельоту ніякої гостроти, неприязні немає. Всі гострі моменти намагалися обходити, тобто їх взагалі не було. Як раз говорили тільки про партнерство, про співпрацю. У нас спільні екіпажі. У кожному екіпажі командир росіянин, другий — американець. І на одному борту летить канадський технік».

Російсько-американська експедиція стартувала з аеродрому Грейт-Фолс в штаті Монтана 19 липня. Були посадки в Канаді, в Алясці. Потім — зупинки в Якутську, Братську, Красноярську. Кінцевою точкою стане підмосковний Жуковський. Там 25 серпня машини виставлять на експозиції Московського авіасалону. Потім передадуть у музей Збройних сил Росії.

maxresdefault.jpg

Американський пілот
Американський пілот

Під час Другої світової війни для постачання військової техніки з Америки до СРСР існувало три маршрути — тихоокеанський, транс-іранський та арктичні конвої. Саме вони забезпечили близько 93.5% загальних доставок. Жоден із цих маршрутів не був повністю безпечним.

Найшвидшим (і найнебезпечнішим) маршрутом були арктичні конвої, один з них відомий як АЛСІБ (Аляска — Сибір). «АЛСІБ» — траса між Аляскою і Красноярському довжиною 14 тисяч км., що стала основним шляхом доставки 8000 техніки із США в Радянський Союз. У липні-грудні 1941 року 40% усіх поставок йшло саме цим маршрутом, і близько 15% відправлених вантажів виявлялися на дні океану. Морська частина шляху від східного узбережжя США до Мурманська займала близько 2-х тижнів. На цьому шляху загинули близько 160 пілотів і були втрачені 150 літаків

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+