Слухати

Чиновники Рівненщини очолили незаконний видобуток бурштину, — Аваков / Новини на Громадському радіо

Чиновники Рівненщини очолили незаконний видобуток бурштину, — Аваков

05 серпня 2015 - 18:03
Правової оцінки потребують дії чиновників Рівненщини, які фактично напряму причетні до незаконного видобутку бурштину

Про це глава МВС України Арсен Аваков заявив під час розгляду питання протидії незаконному старательству на території Волинської, Рівненської і Житомирської областей, пише прес-служба МВС України.

Як повідомлялося раніше, у місті Рівному представниками МВС та ДФС вилучили більше 2,5 тонн бурштину. Відносно осіб, що причетні до незаконного видобутку бурштину, було проведено 17 обшуків, вилучено більше 1 тони каміння та конфісковано 23 верстати для обробки бурштину-сирцю.

Крім того, правоохоронці виявили в одного з організаторів незаконного видобутку бурштину документи, що підтверджують його причетність до нелегальної діяльності, зокрема — ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах.

У рамках засідання уряду міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков заявив про необхідність надання правової оцінки представникам влади Дубровицького району Рівненської області. Місцеві чиновники фактично очолили протиправні дії з боку місцевих жителів під час припинення працівниками правоохоронних органів незаконного видобутку бурштину.

Крім того, вже зараз починаються спроби легалізувати вилучену на Рівненщині рекордну партію контрабандного бурштину шляхом заяв про те, що бурштин-сирець був добутий легально. Проведені правоохоронцями обшуки засвідчили, що на базі цієї компанії діяла нелегальна фабрика з переробки бурштину, а її чиновники вели як легальну, так і заборонену діяльність у сфері видобутку бурштину.

Аваков вніс пропозицію щодо необхідності клопотання перед Президентом України про звільнення з посади голови Дубровицької РДА. Під час припинення правоохоронцями нелегального видобутку бурштину на території району цей посадовець фактично очолив натовпу обурених громадян.

– Відповідне клопотання і обґрунтування я надам, — підкреслив Арсен Аваков.

Члени Кабінету Міністрів прийняли рішення підтримати це клопотання. Крім того, прем’єр-міністр України дав доручення створити спільну групу з працівників МВС та Державної фіскальної служби, а також включити до її складу представників СБУ.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+