Слухати

Правозахисники закликають включити до Конституції заборону дискримінації ЛГБТ

05 серпня 2015 - 11:43
Freedom House, Amnesty International та Human Rights Watch закликають включити до Конституції заборону дискримінації за ознаками сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності
Правозахисники закликають включити до Конституції заборону дискримінації ЛГБТ / Новини на Громадському радіо

Вперше в історії три найбільші правозахисні організації випустили спільну заяву та закликали Петра Порошенка продовжувати і надалі відкрито й активно підтримувати ідею повної реалізації всіх прав людини всіма людьми в Україні. Правозахисники просять Президента наполягати на включенні всеохоплюючих антидискримінаційних положень до нової Конституції (стаття 42), включно, з сексуальною орієнтацією та гендерною ідентичністю в якості захищених ознак та закріплення повної рівності ЛГБТ перед законом в Україні. Про це пише сайт lgbt.org.ua.

Зокрема, організації закликають Президента України забезпечити захист для ЛГБТ-спільноти та включення сексуальної орієнтації і гендерної ідентичності як чітко зазначених захищених ознак до антидискримінаційних положень нової Конституції.

«ЛГБТ в Україні постійно зазнають дискримінації та насильства, за які дуже рідко наступає відповідальність. Нещодавній приклад – Київський Марш рівності (червень 2015р.), який був затьмарений жорстокими нападами, в результаті яких було поранено майже два десятки правоохоронців та учасників Маршу. Цей напад був чітко спрямований на ЛГБТ і тих, хто підтримує і просуває їхні конституційні права. Цей напад, разом з десятками інших випадків, задокументованих у доповідях організацій «Наш світ» та «Amnesty International» дискримінація та застосування насильства до людей на ґрунті їх сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності є є неприйнятними.

«Виключення ознак СОГІ, які містились в початковому проекті Конституції, зводить нанівець важливу нагоду подати чіткий сигнал для суспільства, що насильство і дискримінація щодо ЛҐБТ є неприйнятними, а також нівелює можливість створити правові підстави для боротьби з таким насильством та дискримінацією. Виключення сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності з антидискримінаційного законодавства в 2012 році, із проекту Національної стратегії з прав людини, а також із нового проекту Трудового кодексу, так само є змарнованими», — підсумовують правозахисники про реформи України.

Нагадаємо, Рада Церков України виступає проти внесення сексуальної орієнтації в перелік ознак захищених від дискримінації. Думку представників ЛГБТ-суспільства з цього приводу слухайте і читайте тут.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+