Слухати

Представники 198 країн спробують затвердити план дій для порятунку планети, — експертка

05 серпня 2015 - 12:52
Під час конференції Рамкової Конвенції ООН, представники 198 країн збираються підписати нову кліматичну угоду. Чому угода є важливою для світу та для України розповідає експертка Марія Сторчило

Конференція Рамкової Конвенції ООН з питань зміни клімату цьогоріч відбудеться у грудні в Парижі. На заході представники країн-учасниць підпишуть нову кліматичну угоду.
Експертка з питань зміни клімату Марія Сторчило на сайті «Екоцентру» пише, чому ця угода є важливою для України та світу:

dsc_8298_room.jpg

Конференція ООН з питань глобальних змін клімату в Боні( Німеччина), 2015
Конференція ООН з питань глобальних змін клімату в Боні( Німеччина), 2015

«Щоденні випуски новин вкотре підтверджують, що наша планета потерпає від повеней, посухи, землетрусів, тайфунів, надмірних опадів та сильних вітрів. Все це  — тільки початок проявів зміни клімату. Тому вчені та громадські активісти намагаються нарешті спонукати уряди всіх країн світу почати боротьбу з цими змінами. Тому у Парижі представники 198 країн спробують затвердити план дій для порятунку планети», — розповідає експертка.

Зміни клімату — це глобальна проблема для всього світу. Тож, рано чи пізно вона торкнеться нашої країни. За словами Марії, якщо Україна задекларує зобов’язання у боротьбі зі змінами клімату,  це відкриє для неї нові можливості. А  саме: підвищить енергоефективність, сприяє розвитку альтернативних джерел енергії.»Такі заходи дозволять нам не лише врятувати клімат, а й повністю відмовитися від імпорту газу», — повідомляє Марія Сторчило.

Вона  вважає, що не менш важливою є участь громадськостів цьому процесі. 

«Дуже часто вугільне, атомне та газове лобі дуже сильно впливає на позицію країн, які беруть участь в кліматичних переговорах. Часто виходить так, що політики та держслужбовці відстоюють на міжнародному рівні інтереси бізнес-кампаній, а не національні інтереси. Тому місія громадських активістів нагадувати політикам, що національні інтереси полягають у турботі про довкілля та збереження природи.» — вважає експертка.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
FacebookTwitterGoogle+