Слухати

Бджоли лякаються вибухів, — пасічник з Донбасу / Новини на Громадському радіо

Бджоли лякаються вибухів, — пасічник з Донбасу

06 серпня 2015 - 18:13
Дмитро БІлашенко: на Донеччині взимку багато хто втратив пасіки, саме в цей час у регіоні було загострення конфлікту і постійно лунали вибухи

А вибухів комахи бояться: поведінка бджіл змінюється, вони починають метушитися і стають занадто агресивними, про це «Громадському радіо» розповів мешканець Дружківки Дмитро Білашенко, який тримає пасіку більше десяти років.

«Они боятся войны, боятся взрывов, недавно стреляли, так паника в ульях началась…», — розповідає про бджіл Дмитро. За його словами, від цього знижується викачка меду.

dmytro_bilashenko.jpg

Дмитро Білашенко
Дмитро Білашенко

Але, незважаючи на бойові дії, цьогорічний урожай меду на Донеччині у бджолярів непоганий, — каже місцевий мешканець. Нині у нього, як і решти бджолярів, гаряча пора, — качають мед.

«Это уже третья качка, в прошлом году была одна…», — говорить Дмитро Білашенко.

soty.jpg

Соти
Медові стільники з пасіки Дмитра Білашенка у Дружківці. Фото Наталі Поколенко

Свій мед господар продає з відповідними сертифікатами на ринках Донеччини.

Згідно з даними українського Міністерства аграрної политики, Україна за вробництвом меду посіла 2014 року перше місце у Європі, і третє — у світі.

Наталя Поколенко з Костянтинівки для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+