Слухати

NASA зробило унікальний знімок темної сторони Місяця / Новини на Громадському радіо

NASA зробило унікальний знімок темної сторони Місяця

06 серпня 2015 - 10:15
За допомогою космічного апарату Deep Space Climate Observatory (DSCOVR) вченим вдалося сфотографувати Місяць на тлі Землі. Про це повідомляє NASA.

DSCOVR запущений в 2015 році і є обсерваторією, яка стежить за атмосферою Землі, сонячним вітром і викидами корональної маси Сонця. Космічний апарат знаходиться на орбіті в так званій точці Лагранжа L1 в 1,5 мільйонів кілометрів від Землі. Звідти можна вести постійне спостереження за освітленою стороною нашої планети і Сонцем.

epicearthmoonstill.png

Темна сторона Місяця. Фото: NASA
Темна сторона Місяця. Фото: NASA

Орбітальний період Місяця такий же, як його обертання навколо своєї осі, тому ми можемо спостерігати лише одну сторону земного супутника. У ході «фотосесії» Місяця на тлі Землі, що відбулася ще 16 липня, вдалося зробити серію знімків, в яких дуже добре можна розглянути темну сторону Місяця, яку не видно із Землі. 

Також  NASA опублікувало анімацію руху Місяця навколо Землі. 

«Вперше зображення темної сторони Місяця були отримані радянським космічним апаратом «Луна-3» в 1959 році». — нагадує NASA.

Яцишин Мар’яна для «Громадського радіо».

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+