Слухати

У Запоріжжі поховали 57 невпізнаних військових / Новини на Громадському радіо

У Запоріжжі поховали 57 невпізнаних військових

07 серпня 2015 - 17:52
Масове поховання невпізнаних бійців відбулося на Кушугумському кладовищі. Це вже друге масове поховання за рік

Першого жовтня 2014-го на Кушугумському кладовищі ховали 54-х невпізнаних бійців з Іловайського котла. Не минуло й року — чергове велике поховання. Більша частина загиблих з того-ж Іловайська. «Майже рік тіла пробули в рефрежераторах», — розказав  голова ради ветеранів АТО Запорізької області В’ячеслав Зайцев:

«Багато хто з цих хлопців зареєстровані зниклими і загиблими під Іловайськом. По ним є вже зразки ДНК. Наразі їх вирішили поховати, потім, коли будуть встановлені їх родичі, тіла інгумують і перепоховають на малій батьківщині».

masove_pohovannya_nevpiznanyh_biyciv_vidbulosya_na_kushugumskomu_kladovyshchi.jpg

Масове поховання невпізнаних бійців відбулося на Кушугумському кладовищі
Масове поховання невпізнаних бійців відбулося на Кушугумському кладовищі

Тимур Книш, старший офіцер Нацгвардії України, батальйону «Донбас» теж був в Іловайську. Тоді ж потрапив в полон, де пробув понад півроку. Військовий зазначає  — серед похованих можуть бути й його підлеглі, чию смерть військовий бачив особисто:

«Коли нас рознесло, дякувати Богу, нас троє вижили хоча б. В тій ситуації, в якій ми були — ми витримали три прямих попадання з танку. Повірте мені, в тіх машинах, де ми їхали, майже нічого не залишилося. Тут навіть з моїх підлеглих, хлопців, що були у мене в роті, в мене є 4 людини, що вважаються загиблими безвісти, але які загинули на наших очах. Це важко просто довести юридично».

Втім, не всі тіла з-під Іловайська. Є й загиблі з Дебальцевого. Наразі всі зразки ДНК визначені, головною ж складністю наразі стало зібрати відповідні аналізи у ймовірних рідних.

«Багато хто відмовляється надавати зразки, бо не вірять в смерть близьких», — зазначає військовий комісар Запорізької області Олександр Біда,  — Їхні тіла знаходилися на території Запоріжжя. Поки СБУ разом з медпрацівниками проводили опізнання по експертизі ДНК. Тут більшість загиблих саме з Іловайського та Дебальцевського котлів. Але тіла процедуру пройшли, але поки йде укладання документів по родичах. Це саме ті люди, чиї родичі ще не визначені, хоча процедуру опізнання по ДНК вони вже пройшли».

ce_vzhe_druge_masove_pohovannya_za_rik.jpg

Це вже друге масове поховання за рік
Це вже друге масове поховання за рік

За словами заступника облвоєнкома, від початку планували поховати 80-х загиблих. Втім, за рік, поки проходила експертиза, 20-х вже встановили і забрали на перепоховання родичі.

Тарас Білка з Запоріжжя для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+