Слухати

У серпні можна спостерігати Персеїди — потоки метеорів / Новини на Громадському радіо

У серпні можна спостерігати Персеїди — потоки метеорів

09 серпня 2015 - 16:00
В ніч з 12 на 13 серпня на небі можна спостерігати потік Персеїди

Потужний метеорний дощ, відомий як Персеїди, можна спостерігати з боку сузір’я Персея. Це невеликі частки міжпланетного речовини розмірами від піщинок до горошин. Вони входять у земну атмосферу на швидкості близько 20 кілометрів на секунду і практично миттєво згорають, залишаючи в небі красивий яскравий слід.

7 770 448 254_459 301f4d4_b.jpg

Персеїди у 2012 році
Персеїди у 2012 році

Персеїди — це один з найкрасивіших і найвідоміших метеорних дощів. Він відбувається щороку, коли Земля входить до пилового сліду комети Свіфта-Туттля. І хоча комета наближається до Землі всього лише раз на 133 роки, через її хвіст планета проходить щороку. Потік Персеїд можна спостерігати вже зараз. Цього року він триває з 17 липня по 24 серпня. Проте, пік активності припадає в ніч з 12 на 13 серпня. Найкраще їх буде видно 13 серпня о 4 годині ранку. Астрономи прогнозують 100 метеорів на годину під часу піку.

geminid-fireball_2 960 561k.jpg

Фото: Патрік Кулліс
Фото: Патрік Кулліс

Персеїди також відомі своїми болідами. Боліди (англ. fireballs — буквально «вогняні м’ячики») великі вибухи світла, які можуть зберігатися довше, ніж середня смуга метеорів. Це пов’язано з тим, що кульові блискавки походять з більших часток матеріалу комети. Також боліди яскравіші.

85 114.jpg

Потік Персеїди Фото: NASA
Потік Персеїди Фото: NASA

Міжнародна Метеорна Організація (ММО) дає поради, як найкраще спостерігати це неймовірне явище:

«Для проведення спостережень слід підшукати місце, в якому небо позбавлене засвічення, оскільки це помітно сприятиме якості спостережень. Було б, звичайно, чудово, якщо двір власного будинку відповідає таким вимогам. Потрібно вибирати місце, де не заважає освітлення вуличних ліхтарів або світло з вікон будинків. Городянину, найімовірніше, доведеться виїхати за межі міста. Ночівля в наметі або у друзів, можливо, допоможуть вирішити ці проблеми. Взагалі, такого роду спостереження — дуже гарний привід для організації астрономічних таборів; особливо молодих людей ця ідея вельми надихає. Після спостережень завжди слід відпочивати і намагатися уникати непотрібних поїздок».


Яцишин Мар’яна для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+