Слухати

Як виглядали овочі і фрукти до того, як їх вдосконалили селекціонери? Знають старі картини

09 серпня 2015 - 14:31
Старі полотна не тільки пам’ятки мистецтва, але й свідчення того, як виглядали звичні нам овочі і фрукти у часи, коли їх ще не почали поліпшувати селекціонери чи генетики
Як виглядали овочі і фрукти до того, як їх вдосконалили селекціонери? Знають старі картини / Новини на Громадському радіо

Роботи італійського живописця Джованні Станчі (1608 – близько 1675) нерідко згадують у контексті історичних подій, документації культури, зображення видатних постатей. Але є ще один раніше невідомий кут, під яким можна дивитись на картини Станчі: біологія.

І гарним прикладом тут може бути натюрморт пензля художника, намальований в проміжку між 1645 і 1672 роками, на якому є майже невпізнавані нині кавуни.

41 144 824rs.jpg

41144824rs.jpg //
41 144 824rs.jpg

Такими, як на картині, кавуни були до того, як люди, шляхом штучного відбору, зробили більш червоними і м’ясистими.

Професор садівництва університету Вісконсіну Джеймс Ніенгуйс (James Nienhuis) у своєму інтерв’ю Vox говорить, що захоплюється натюрмортами Ренесансу, бо, як правило, тільки вони і зафіксували фрукти і овочі такими, якими вони були до того, як селекціонери і генетики перетворили їх на щось більш корисне для людини.

«У Європу кавуни були завезені з Африки. Після одомашнення, їх почали вирощувати на Близькому Сході та у Південній Європі. Кавуни набули широкого поширення у Європі приблизно у 1600ті. Такі кавуни були доволі смачними через високий рівень цукру. Звичайно, ми змінили не тільки колір кавуна, пізніше наука також експериментувала з насінням, намагаючись його позбутися», — стверджує Джеймс Ніенгуйс.

В результаті кавуни без кісточок стають усе більш популярними. Наприклад, у США лише 16% кавунів, що продаються, мають кісточки, — повідомляє  газета Washington Post з посиланням на Національний комітет з просування кавунів (National Watermelon Promotion Board).

“Люди вже не їдять кавуни просто так, вони люблять використовувати їх у фруктових салатах. Це питання часу, комфорту і безпеки. Діти можуть подавитися кісточкою”, — пояснює в інтерв’ю газеті Роберт Шуллер, директор із зв’язків з громадськістю американської компанії Melissa’s Produce, що займається продажем овочів та фруктів.

На догоду смакам людини змінюється і форма кавунів, хоча це не завжди пов’язано з селекцією.

670px-grow-a-square-watermelon-step-3.jpg

Квадратний кавун
Технологія вирощування квадратних кавунів у одній картинці

Квадратні кавуни, які винайшов фермер з японської префектури Каґава, з’явились через проблему транспортування звичайних круглих кавунів. 

Аби вони виросли квадратними, їх вирощують їх у прозорих контейнерах. Потім коробки знімають, а квадратні кавуни вручну відсортовуються і транспортуються усією Японією. Але такі кавуни коштують в три рази дорожче і їхні споживачі живуть, як правило, у багатих містах Токіо та Осака, — інформує  Бі-Бі-Сі.

З часом з’ясувалося, що кавуни зміненої форми користуються певним попитом, а це призвело до появи уже зовсім вибагливих форм, таких як у фотопідбірці нижче.

18u8ib8deb0ivjpg.jpg

Кавуни різної форми в японському магазині
Кавуни різної форми в японському магазині

pyramid-shaped-watermelon.jpg

Кавуни на всі смаки
Кавуни на всі смаки, але ціна залежить від форми

watermelon-heart.jpg

Кавун у формі серця: найкращий подарунок коханій людині?
Кавун у формі серця: найкращий подарунок коханій людині?

square_shaped_watermelon_for_sale_5.jpg

Кавун у формі обличчя Фото: http://d13z1xw8270sfc.cloudfront.net/resize/167279/square_shaped_watermelon_for_sale.jpg/300/300/0/
Кавун у формі голови. Цікаво, чи буде комерційний успіх у гарбузів у формі черепа, якщо їх продавати на Хеловін?

Андрій Кобалія для Громадського Радіо

Головне фото: Christie Images LTD 2015

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+