Слухати

Британський археолог: знайдено місце поховання Нефертіті

11 серпня 2015 - 19:31 988
Археолог Ніколас Рівз виявив в усипальниці Тутанхамона сліди двох дверних прорізів, один з яких, на його думку, може вести в таємну і досі не знайдену гробницю цариці Нефертіті

Місцезнаходження гробниці знаменитої цариці залишилося загадкою, проте провідний британський історик Ніколас Рівз стверджує, що, нарешті, знайшов місце поховання королеви. Про це повідомляє The Independent.

4_002.jpg

Нефертіті
Нефертіті

Археолог вважає, що вона була похована в гробниці Тутанхамона, яка а була знайдена повністю неушкодженою і недоторканою дослідником Говардом Картером в 1922 році. Після аналізу зображень гробниці містер Рівз вважає, що існує два секретних проходи, які були закриті, але їх злегка видно через тріщини і щілини.

tuts-tomb-for-website.jpg

Гробниця Тутанхамона. Фото: The Independence
Гробниця Тутанхамона. Фото: The Independence

Крім того, в останні роки історик натрапив відразу на кілька письмових свідчень на користь того, що гробниця Нефертіті повинна була бути розташована неподалік від того місця, де був похований Тутанхамон. І те й інше наштовхнуло британського археолога на думку про те, що місце її упокоєння слід шукати поблизу.

Керуючись цією ідеєю, Рівз почав вивчати високоякісні тривимірні знімки гробниці Тутанхамона, отримані експедицією культурологів з компанії Factum Arte в 2014 році, сподіваючись знайти на фотографіях зачіпки для подальших пошуків.

Якщо я не правий — я не правий. Проте, якщо я маю рацію — це потенційно найбільше архіологічне відкриття, яке коли-небудь робили, — розповів вчений журналу The Economist.

Цариця Нефертіті, фараон Аменхотеп і його син Тутанхамон вважаються одними з найбільш яскравих і цікавих правителів Стародавнього Єгипту. Аменхотеп зі своєю дружиною Нефертіті провели одну з перших в історії релігійних реформ, спробувавши замінити класичних богів Єгипту і їх впливових жерців на культ поклоніння Сонцю. Нефертіті вважалася зразком краси Бронзового Століття, а Тутанхамон привертає увагу вчених і публіки своєю загадковою смертю у віці 20 років і недоторканою «проклятою» гробницею.

Яцишин Мар’яна для Громадського радіо.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+