Слухати

Для учасників АТО зарезервовано майже 45 тисяч гектарів земель / Новини на Громадському радіо

Для учасників АТО зарезервовано майже 45 тисяч гектарів земель

13 серпня 2015 - 15:57
Про це сьогодні на брифінгу в Будинку Уряду повідомив голова державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру Максим Мартинюк

Найбільші масиви земель зарезервовані у  Полтавській — 4,9 тис. га, Херсонській — 4,2 тис. га, Сумській — 3,6 тис. га, Кіровоградській — 3,2 тис. га, Волинській — 3,1 тис. га областях. Найменше у Хмельницькій — 162 га, Чернівецькій — 349,8 га, Івано-Франківській — 468,6 гектара. Робота по пошуку вільних земель для учасників АТО продовжується безперервно, — повідомляє прес-служба Уряду.

Запроваджена практика залучення військовослужбовців до процесу розподілу та виділення земель. Зокрема, у Київській області прийом учасників АТО ведеться спільно землевпорядниками та представником батальйону «Київська Русь».

Для забезпечення прозорості цього процесу землевпорядна служба Київщини та Координаційна рада учасників АТО при Київській облдержадміністрації сформували спільну робочу групу, яка визначатиме де, кому і скільки виділяти земельних ділянок. На рівні районів будуть створені спільні офіси, до яких зможуть звертатися військові з питань отримання земельних ділянок. Ця практика розширюється і на інші регіони.

Місцеві органи влади та землевпорядні організації з власної ініціативи беруть на себе  витрати на розроблення проектів землеустрою для військових. Зокрема, рішенням сесії Дніпропетровської обласної ради на виготовлення проектів землеустрою для учасників АТО та членів родин загиблих воїнів передбачено виділення 1,26 млн. гривень.

Станом на першу декаду серпня від учасників АТО та членів сімей загиблих воїнів надійшло 50 235 заяв на отримання земельних ділянок. Щодо більшої частини з них прийняті позитивні рішення та надано дозволи на розроблення проектів землеустрою щодо відведення 31 013 земельних ділянок загальною площею 19,99 тис. гектарів. Решта заяв перебуває на розгляді.

Безпосередньо у власність учасникам АТО уже передано 6 865 земельних ділянок загальною площею 3 807,85 гектара. Найбільше у Львівській — 1332 ділянки (154,75 га), Волинській — 1099 ділянок (607,97 га), Вінницькій — 730 (294,68 га), Чернігівській — 581 (347,46 га) областях, повідомляє прес-служба Уряду.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+