Слухати

Людство вичерпало річний запас природних ресурсів менш ніж за вісім місяців / Новини на Громадському радіо

Людство вичерпало річний запас природних ресурсів менш ніж за вісім місяців

13 серпня 2015 - 19:20
Тобто людство використало весь обсяг поновлюваних ресурсів, який планета здатна створити за рік, вважають у Ґлобальній мережі екосліду

13 серпня 2015 року — День екологічного Боргу. Кожного року цей день настає все раніше, адже населення зростає, розвивається і потреба у ресурсах зростає. Про те, Земля не здатна настільки швидко їх відновлювати, тому фактично ми живемо в борг. Про це повідомляє Ґлобальна мережа екосліду (GFN).

GFN оцінює, що в даний час потреби населення Землі еквівалентні 1,6 планет. Ця цифра має зрости до двох планет у 2030 році. Але в нас є лише одна Земля.

tumblr_lqhy111ave1qaequso1_1280.png

\"Немає запасної планети\"
«Немає запасної планети»

Наслідки екологічного боргу стають все більш очевидними з кожним днем. Це посухи, нестача прісної води, ерозія грунту, втрата біорізноманіття та накопичення вуглекислого газу в атмосфері. Зокрема, науковці заявляють, що літо 2015 року — має шанс стати найспекотнішим в історії.

Якщо до 2030 року, глобальні викиди вуглецю зменшаться щонайменше на 30% сьогоднішніх День екоборгу може бути переміщений назад приблизно на місяць.

eod15_pr_scenario_graphic_final.jpg

Інфогрфіка FGN
Інфогрфіка FGN

Це не неможливо: впродовж останніх двох десятиліть Данія скоротила викиди  вуглецю на 33%. Якби весь світ зробив те ж саме, цього року день екоборгу міг би бути у жовтні.
Проте це зовсім не означає, що Данія вже досягла сталого екологічного сліду: якби всі жили, як данці, людству знадобилося б  2,85 планет.

Сталий розвиток вимагає, щоб кожна людина могла добре жити, споживаючи стільки  ресурсів, скільки може дати одна планета, — каже Матіс Вакернагель, президент GFN

Також Вакернагель зазначає важливість кліматичних переговорів у Парижі, де фактично буде вирішуватися майбутнє всього людства. 

Яцишин Мар’яна для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+