Слухати

20 країн світу відмовилися від кібератак в інформаційному просторі / Новини на Громадському радіо

20 країн світу відмовилися від кібератак в інформаційному просторі

17 серпня 2015 - 12:56
Провідні країни світу дійшли згоди про використання кібертехнологій виключно у мирних цілях. Очікується, що документ надійде на обговорення в Генеральну асамблею ООН

20 країн світу вперше домовилися обмежити свої дії в інформаційному просторі. Держави зобов’язуються не атакувати об’єкти критично важливої ​​інфраструктури. При цьому вони будуть боротися зі спробами хакерів здійснювати диверсії з їх території. Про це йдеться у доповіді групи урядових експертів ООН з міжнародної інформаційної безпеки, повідомляє «Комерсант». В разі звинувачення однієї країни в хакерському нападі стосовно іншої повинні бути представлені докази. 

«Звинувачення держав в організації та здійсненні протиправних діянь повинні бути доведені». Також вони повинні докладати зусилля по боротьбі з хакерами, які здійснюють кібератаки з їх території або через неї.

В число країн, які домовилися про ненапад у кіберпросторі, входять США, Росія, Китай, Велика Британія, Франція, Бразилія, Японія, Південна Корея та Ізраїль.

Досягти домовленостей країни змусила зростаюча кількість кіберзагроз. «У глобальному середовищі інформаційно-комунікаційних технологій простежуються тенденції, що викликають заклопотаність, включаючи різке збільшення кількості інцидентів, пов’язаних зі зловмисним використанням подібних технологій державами та недержавними гравцями», — сказано в документі.

Особливу тривогу у експертів викликає мілітаризація кіберпростору. Також у документі вказується на «зростання ймовірності використання ІКТ в терористичних цілях».

Намагаючись знизити можливі ризики, держави домовилися «заохочувати використання ІКТ в мирних цілях і запобігати конфлікти, що виникають в результаті їх застосування». Зокрема, вони зобов’язуються не здійснювати кібератаки на об’єкти критично важливої ​​інфраструктури один одного. Мова йде про такі об’єкти, як АЕС, банки, системи управління транспортом або водопостачанням.

Також країни погодилися не вставляти шкідливі «закладки» в IT-продукцію. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+