Слухати

У Старобільську волонтери доглядають могили тимчасово невідомих героїв

20 серпня 2015 - 13:08
Старобільськ – місто дислокації воєнних та прифронтова зона. 70 кілометрів від Щастя
У Старобільську волонтери доглядають могили тимчасово невідомих героїв  / Новини на Громадському радіо

Після жорстоких боїв у селі Побєда 5 вересня 2014 року загиблих бійців привезли до Старобільська. 
Волонтер Юрій Борисенко каже, що деякі тіла обгоріли до невпізнання. Вони довго лежали у морзі. Силами волонтерів та військових організували поховання. Місцева влада не допомогла.

img_2312.jpg

Цвинтар воїнів, що загинули захищаючи село Побєда
Цвинтар воїнів, що загинули захищаючи село Побєда

img_2321_0.jpg

Цвинтар воїнів, що загинули захищаючи село Побєда
Цвинтар воїнів, що загинули захищаючи село Побєда

Потім привезли ще 9 тіл. Юрій розповідає: «Хлопці потрапили у засідку. Коли їх розбомбили під Щастям, ті намагалися максимально допомогти своїм. Побігли до БТРа, який був з українським прапором. Вони вирішили, що це наші військові, підійшли. А їх розстріляли. Виявляється, бойовики використовували нашу символіку».

img_2323.jpg

Могила воїна, що загинув у боях біля села Побєда
Могила воїна, що загинув у боях біля села Побєда


Родичі можуть відшукати загиблих за допомогою спільної бази ДНК. Для цього потрібно написати заяву за місцем проживання, зробити свій аналіз ДНК. Тоді за отриманими даними у базі проводиться пошук.

Близько восьми хлопців вже забрали, аби поховати у рідних містах. Тіла двох бійців після ідентифікації залишили на Старобільському кладовищі. Родичі кажуть: такою була остання воля – аби поховали там, де ті загинуть. 

За чистотою та порядком місця поховання тимчасово невідомих Героїв України доглядають волонтери. Боялися, що люди будуть глумитися, але, на щастя, поки таких інцидентів не було. 

Анастасія Шибіко для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+