Слухати

Вперше за півроку у Костянтинівку привезли інсулін

21 серпня 2015 - 12:22
Востаннє хворим людям його видавали у грудні минулого року. Тож хворі на діабет змушені були купувати дорогі ліки з мізерної пенсії
Вперше за півроку у Костянтинівку привезли інсулін / Новини на Громадському радіо

У черзі — Валентина Вікторівна, жінка каже, що хворіє 13 років. Вже кілька місяців поспіль змушена купувати інсулін з пенсії. Також просила допомоги у рідних, аби вони вислали кілька флаконів, коли ж зовсім туго було — ішла до банкомату з кредиткою.

Валентина Вікторівна: я на 700 гривен купила лекарств, племянник обещял выслать еще…

Тетяна, що теж в очікуванні інсуліну під кабінетом лікаря, розповідає, що 9 років хворіє на цукровий діабет, вижити останні кілька місяців допомагали родичі. Сама б з пенсії – не змогла. «С марта я покупаю, очень дорого…», — говорить Тетяна.

Ще одна хвора жінка Любов Анатоліївна зізнається, що взагалі колить ліки 4 рази на день. Одного разу ледь до коми не дійшло, бо під рукою не було ампули з інсуліном.

Любов Анатоліївна: я колю 4 раза в день, дорого, моя пенсия 1000 гривень, в аптеке я не могу купить.

hvori_u_cherzi_za_insulinom.jpg

Хворі у черзі на інсуліном
Хворі у черзі на інсуліном

Лікар-ендокринолог Наталія Павленко, власне у якої під кабінетом ця черга зібралася, розповідає кому і скільки зараз видадуть інсуліну. Хоча його і привезли, але не той обсяг, що потрібний на місто і район.

Така проблема з інсуліном виникла не лише у Костянтинівці. Але й у більшості міст Донеччини. За словами Наталії Павленко, цей інсулін доставили з Маріуполя, де він зберігався для хворих Донецька. Але звідти за ним не приїхали, тож ліки розподілили між кількома містами не окупованої частини Донецької області. «Дольше хранить было нельзя, поделили на больных в несколько городов», — говорить лікар.

Медсестра Світлана Володимирівна показує холодильник, повний різних видів інсуліну. Тут такого не було вже давно. Загалом же у центральній районній лікарні планують видати інсулін впродовж найближчих днів. Крім того, вже є інформація, що держава таки провела тендерні закупівлі ліків  для інсулінозалежних людей. Наступна поставка інсуліну вже у потрібному обсязі планується у вересні поточного року.

insulin_dlya_hvoryh_0.jpg

Інсулін для хворих
Інсулін для хворих

Наталя Поколенко з Костянтинівки для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+