Слухати

В Артемівську вулицю Артема перейменували у вулицю Прапора України / Новини на Громадському радіо

В Артемівську вулицю Артема перейменували у вулицю Прапора України

23 серпня 2015 - 11:26
Тут, на цій вулиці, у 1917 році вперше над Донеччиною був піднятий жовто-блакитний прапор

Акцію із символічного «перейменування» провели напередодні Дня Прапора України. Активіст Володимир Березін разом з Галиною Олійниковою наклеїли нову назву на будинки та установи. Володимир наголошує, що така ідея з назвою вулиці – невипадкова:

«Тут, на цій вулиці, у 1917 році вперше над Донеччиною був піднятий жовто-блакитний прапор. Потім у 1991 році особисто я був причетним до підняття нашого прапора теж тут. І вже у 2014 році, коли звільняли Артемівськ від окупантів, міністр оборони Гелетей піднімав прапор навіть у прямому ефірі. Це дуже символічно. Іншої назви ця вулиця не повинна мати», — каже Володимир Березін.

berezin.jpg

Володимир Березін
Володимир Березін

Таку думку поділяє і пані Галина. В Артемівську, що насправді є одним з найстаріших міст Донеччини, дуже багато назв радянських часів: вулиця Артема, школа імені Артема, Артемівські заводи тощо.

«Не треба нічого вигадувати. Треба повернути місту його історичну назву – Бахмут. Адже саме так називалося воно впродовж кількох століть. Сюди, як до адміністративного та торговельного центру їхали звідусіль. Тут, у Бахмуті, жили мої предки, чимало мешканців міста завжди називали себе бахмутчанами. Кілька століть тому у Бахмуті сіль почали видобувати. Це наша історія. І ми не повинні бути манкуртами. Давайте любити свою землю. Інакше, як на нас подивляться потім наші нащадки!» — розповіла Галина Олійникова.

oliynykova.jpg

Галина Олійникова
Галина Олійникова

До речі, і сьогодні на багатьох установах Артемівська збереглися таблички з надписом «Бахмут». Цього року у вересні місто буде відзначати своє 444-річчя. Хоча перші поселення на цій території з’явилися значно раніше.

До Дня Прапора активісти Артемівська планують провести у місті кілька заходів, з-поміж яких – і підняття прапора на цій вулиці.

Наталя Поколенко з Донеччини для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+