Слухати

Черкащани на велосипедах встановили новий рекорд до Дня Незалежності / Новини на Громадському радіо

Черкащани на велосипедах встановили новий рекорд до Дня Незалежності

24 серпня 2015 - 17:11
Тисяча велосипедистів, одягнених у сині та жовті накидки, склали найбільший рухомий прапор до Дня Незалежності України

Сьогодні на честь Дня Незалежності центральною вулицею Черкас, по бульвару Тараса Шевченка, проїхала майже 1 тисяча велосипедистів у синіх та жовтих накидках. Фіксувати рекорд до міста приїхали експерти Національного реєстру рекордів України. Був встановлений новий рекорд: «рухоме зображення прапора з найбільшої кількості велосипедистів», повідомляє кореспондентка «Громадського радіо» Ірина Філенко.

Керівник національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова, яка приїхала до Черкас фіксувати рекорд, учасників перераховувала два рази. Для цього жінка має спеціальний прилад, який натискає біля кожного учасника. Розповідає, що у Харкові щось подібне уже робили, але там учасники на двоколісних утворювали фігуру велосипеда, натомість велорекорд у Черкасах — в Україні проводиться вперше.

«Той рекорд, який ми зараз будемо бачити — непростий, через те, що в колоні рухатися в такій кількості, і щоб прапор тримав форму, надзвичайно складно. Мені дуже приємно, що саме Черкаси відкривають рекордами День Незалежності. Це перший рекорд в Україні в цій номінації», — повідомила вона.

img_20 150 824_095706_0.jpg

Велопарад у Черкасах
Велопарад у Черкасах

64-річний черкащанин Микола Сухонос на велосипеді їздить змалечку. Для участі у велорекорді вбрався по-гайдамацьки: на ньому смушева шапка і вишиванка з орнаментом, характерним для Черкаського регіону.

img_20 150 824_094444.jpg

учасник заходу Микола Сухонос
учасник заходу Микола Сухонос

Юлія Стрижаченко — одна із волонтерів заходу. В обов’язки дівчини входить роздача синіх та жовтих накидок учасникам. На велосипеді їздить два роки, замінила ним громадський транспорт.

img_20 150 824_093328.jpg

Волонтерка заходу Юлія Стрижаченко
Волонтерка заходу Юлія Стрижаченко

Один із організаторів велопробігу — Сергій Слинько, рекорд планував ще з січня. На меті хотів показати, що Черкаси — місто велосипедистів, які ведуть здоровий спосіб життя і підтримують енергоефективний спосіб пересування містом. Хлопець каже, що через чималу суму за послуги проблематично запросити представників Міжнародної книги рекордів Гіннеса, але їм організатори передадуть усі фото- і відеоматеріали. Сергій був упевнений, що заходом більше зацікавиться молодіжна аудиторія, однак чимало дорослих людей виявили бажання взяти участь у велорекорді.

Волонтер заходу Олексій Братенков велосипедом користується постійно. У його обов’язки входило розіслати запрошення велосипедистам і організувати діяльність усіх охочих. Хлопець допомагав рахувати учасників і замикав велосипедний ланцюжок.

img_20 150 824_094925.jpg

Волонтер Олексій Братенков
Волонтер Олексій Братенков

Ірина Філенко з Черкас спеціально для «Громадського радіо»

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+