Слухати

Святкова хода та парад вишиванок: як проходить День Незалежності в Полтаві / Новини на Громадському радіо

Святкова хода та парад вишиванок: як проходить День Незалежності в Полтаві

24 серпня 2015 - 16:00
Увечері на мешканців і гостей міста чекає святковий концерт і флешмоб: на площі перед Полтавською облдержадміністрацією відбудеться формування «Живого тризубу»

День Незалежності в Полтаві розпочався святковою ходою учасників ІІІ Всеукраїнського етапу гри «Джура-2015: Гетьманська Україна». Хлопці та дівчата у червоних футболках під музику оркестру крокували головною вулицею міста – від Соборного Майдану і до будівлі Полтавської ОДА – несучи в руках великий жовто-блакитний стяг.

333-2.jpg

333-2.jpg //
333-2.jpg

До учасників ходи долучилися люди у вишиванках, цього дня полтавці  не оминули нагоди продемонструвати сорочки, вишиті власноруч або на замовлення, придбані чи отримані у спадок.

«Ми хочемо, щоб усі українці були в таких вишиванках в цей день, День Незалежності. По-перше, це сильна Україна. І не тільки Україна, буде й народ сильний, усі ми будемо сильні. Ми будемо дружні і сильні», – вважає один з учасників параду.

333-4.jpg

333-4.jpg //
333-4.jpg

На параді можна було зустріти цілі сім’ї, вбрані у вишиті сорочки.

«Ці вишиванки купував дідусь цих чудових діточок. Цю він із Закарпаття привіз, а цю 22 роки тому вже покійний дідусь купував своєму старшому онуку. Після старшого носив середній онук, після середнього носив цей (молодший – прим. авт.) хлопчик, а після нього уже четвертий онук ходить у цій вишиванці. І я сподіваюсь, вона ще буде дуже багато років радувати нас», – розповідає мати дітей, вбраних у традиційний український одяг.

333-8.jpg

333-8.jpg //
333-8.jpg

Для декого вишивка стала добрим сімейним хобі. Одна з учасниць параду, вдягнена в довгу вишиту сорочку, розповіла журналістам про те, як у її сім’ї підтримують національні традиції:

«Це я вишиваю. Дочка вишиває бісером, а я хрестиком. Там он мої jнуки бігають у вишиванках – це я теж вишивала. Ми намагаємося національні традиції підтримувати. Я люблю вишивати: картини вишиваю і рушники, і сорочки. Не особливо знаю різні стилі – у мене є журнал, і я підбираю те, що мені подобається. Це свято означає, перш за все, свободу, радість і щастя», — говорить полтавчанка. 

На цьому урочистості, присвячені Дню Незалежності України, в Полтаві не закінчуються. Увечері на мешканців і гостей міста чекає святковий концерт і флешмоб: на площі перед Полтавською облдержадміністрацією відбудеться формування «Живого тризубу».

333-10.jpg

333-10.jpg //
333-10.jpg

Анатолій Мележик і Людмила Гудзь з Полтави для Громадського радіо

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+