Слухати

У Львові пройде фестиваль переселенців / Новини на Громадському радіо

У Львові пройде фестиваль переселенців

26 серпня 2015 - 14:48
З 1 до 13 вересня у Львові триватиме унікальний «Фестиваль переселенців і Львів’ян»

Організаторами цього заходу стали самі переселенські організації «Крим SOS», «Кримський дім у Львові» за підтримки міжнародного фонду «Відродження».

Програма передбачає низку мистецьких захотів та дискусій від переселенців з Донбасу  і Криму. «Зазвичай люди сприймають переселенців як таких людей, що лише просять. Ми хочемо змінити це ставлення і показати, що переселенці можуть ще й давати, брати участь у розвитку того міста, де тепер живуть», — говорить співзасновник громадської ініціативи «Крим SOS» Алім Алієв.

Фестиваль передбачає кілька майданчиків у мистецьких закладах Львова і просто неба. Зокрема, львів’яни матимуть шанс відвідати виступи етно-колективів, майстер-класи з народного мистецтва кримських татар, інсталяцію від донецького культурного центру «Ізоляція», фотовиставки тощо.

За словами Ірини Магдиш, начальника управління культури львівської міської ради, для самих мешканців міста це має бути важливою подією, адже це етап важкої роботи з метою порозуміння. «Нам жити поряд один з одним, це триватиме роками, — говорить вона. — Львів завжди заявляв про мультикультурність, тож варто тепер від теорії та книжок перейти до практики, а на ділі це виявляється важка робота, робота над самим собою».

Соціологічні дослідження, які регулярно проводить організація «Крим SOS», стежать за зміною ставлення громади Львова до переселенців. Вони показують, що під час найпершої хвилі переселення з Криму (березень 2014 року), львів’яни поставились до переселенців дуже щиро, однак із часом це ставлення погіршувалось. Тож фестиваль має показати внутрішньо переміщених осіб з нового, мистецького боку. Останній же захід фестивалю — подіумна дискусія «Переселенці та львів’яни: від стереотипів до порозуміння» має віднайти конкретні ключі та механізми — як Львову прийняти людей зі Сходу і Криму.

Ірина Гречана для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+