Слухати

Учасників антиукраїнських мітингів влада Дружківки хотіла зробити почесними громадянами

26 серпня 2015 - 15:50
Акцією протесту розпочалася у Дружківці сесія міської ради. Активісти протестували проти питання, винесеного на розгляд депутатів щодо присвоєння двом особам звання "Почесний громадянин міста"
Учасників антиукраїнських мітингів влада Дружківки хотіла зробити почесними громадянами / Новини на Громадському радіо

 Це досить відомі особистості Дружківки, які торік виступали з антиукраїнськими лозунгами.

Лугова Валентина — директор Дружківської гімназії «Інтелект». Торік активно брала участь у різних мітингах, виступаючи проти військових української армії. В інтернеті є чимало відео, де на сходах виконкому разом з мером та городянами вона аплодує на заклик про введення росйських військ.

Ще один кандидат на «Почесного громадянина» — скульптор Юрій Артемов. Він також був помічений у антиукраїнській агітації.

Напередодні на сайті міської ради з’явився проект про присвоєння відзнак цим людям, що власне і збурило активістів.

proekt_sesiyi.jpg

Проект сесії
Проект сесії

Активістка Василина Джура, що очолює Громадську раду при Донецькій ОДА, наголошує: ті, хто був причетний до сепаратистських дій, не мають права на такі нагороди.

«Ми блокуємо трибуну, щоб Луговій і Артемову, що торік підтримували сепаратистів і закликали до повалення України, не дали таких звань. Це ганьба», — говороить Джура.

protest_pid_chas_sesiyi_u_druzhkivci_0.jpg

Протест під час сесії у Дружківці
Протест під час сесії у Дружківці

Юрій Артемов і Валентина Лугова не сесію не з’явилися, тому їх коментарі журналісту «Громадського радіо» отримати не вдалося.

Напередодні сесії з відповідним листом дружківські активісти звернулися до керівника Донеччини Павла Жебрівського. Питання таки зняли з порядку денного.

Міський голова Дружківки Валерій Гнатенко з цього приводу каже: вину Лугової, яку зараз активісти звинувачують, слідство не довело.

Шокований ситуацією і поведінкою міської влади народний герой України Анатолій Водолазький. Чоловік, що торів у часи панування бойовиків у місті, виходив з українським прапором, переконаний: перевертнів треба гнати з влади.

«Я в шоці, вийшов із зали, мені за них соромно. Такі люди не можуть залишатися на своїх посадах. Це перевертні», — сказав Водолазький.

Своєї мети активісти цього дня досягли. Усі матеріали про причетність Валентини Лугової та Юрія Артемова до сепаратистських дій у Дружківці, активісти сьогодні передали правоохоронцям і вимагатимуть об’єктивного розслідування тих подій.

Наталя Поколенко з Дружківки для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+