Слухати

Жінки та чоловіки  —  гендерна нерівність по-українськи (ІНФОГРАФІКА) / Новини на Громадському радіо

Жінки та чоловіки — гендерна нерівність по-українськи (ІНФОГРАФІКА)

26 серпня 2015 - 09:37
В Україні жінки здоровіші за чоловіків, довше живуть, уважніші на дорогах та освіченіші. В той час чоловіки більше за жінок отримують грошей і частіше мають керівні посади

За даними geobe.se станом на 2015 рік в Україні проживає близько 44 млн людей, причому жіночого населення ­– 54%, а чоловічого – 46%.  Укрінформ підготував інфографіку, в якій частково розвіює деякі міфи про гендерну нерівність в Україні. 

Серед українок рівень смертності набагато нижчий: у жінок на 1000 осіб ­– 114 смертей, у чоловіків – 295. Очікувана тривалість життя українок – 76 років, а чоловіків – 66. Вчені пов’язують підвищену смертність у чоловіків, порівняно з жінками, із захворюваннями серцево-судинної системи – схильністю до інфаркту та інших хвороб судин і серця, що виникли внаслідок куріння, неправильного харчування з високим вмістом калорій і насичених жирів. 

Українки освіченіші за чоловіків  ( 85% дипломованих  дівчат та 74%  —  хлопців) і займають більше технічних посад, ніж чоловіки (серед технічних працівників жінок – 63%, а чоловіків – 37%). При тому, чоловіки заробляють більше, ніж жінки (в середньому за годину він отримує 18,73 грн, а вона – 15,14 грн., тобто на 19% менше).

Як пише Укрінформ, не погоджуючись із думкою про те, що всю домашню роботу мають робити тільки вони, українські жінки у 80% випадків виступають ініціаторами розлучення. 

У більшості випадків аварії з участю жінок не мають тяжких наслідків, тоді як чоловіки набагато частіше стикаються «лоб в лоб» або ж збивають пішоходів ( 65% ДТП скоюють чоловіки, а 35% – жінки). 

Згідно з висновками МОЗ України некурців серед чоловіків всього 38%. Щодо жінок,  то 83% українських жінок говорять ­– «ні цигаркам!». Можливо, тому й живуть на 10 років більше від чоловіків.

zhinky_proty_cholovikiv.jpg

Інфографіка, ukrinform.ua
Інфографіка, ukrinform.ua

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+