Слухати

Як держава виконує обіцянки щодо підтримки української книжки?

27 серпня 2015 - 10:52
Держкомтелерадіо поінформувало про появу 25 нових книгарень і 1575 «книжкових прилавків і кіосків» за перше півріччя 2015-го
Як держава виконує обіцянки щодо підтримки української книжки?  / Новини на Громадському радіо

Міжвідомча комісія з питань сприяння розвитку вітчизняного книговидання та книгорозповсюдження в 2015 році збиралася лише один раз. Про це йдеться у відповіді на запит, який до Держкомтелерадіо надіслала редакція порталу Читомо. 

У 2014 році було засідання комісії під головуванням віце-прем’єр-міністра України Олександра Сича та  за участі представників Держкомтелерадіо, народних депутатів, видавців і громадських діячів. Як пише Читомо, минулорічна зустріч була багатонадійною, та з огляду на отримані відповіді, помітних результатів вона не дала.

Як відзвітували у Держкомтелерадіо, від моменту відновлення комісія збиралася чотири рази — двічі у травні, раз у листопаді 2014 року і один раз у березні 2015 року.

7.png

Інфографіка Читомо
Інфографіка Читомо

«В Запорізькій, Тернопільській, Полтавській, Сумській, Львівській, Кіровоградській, Житомирській, Одеській, Хмельницькій, Чернівецькій, Чернігівській, Черкаській функцію робочих груп виконують створені раніше Експертні ради з питань книговидання та книго розповсюдження», — йдеться у відповіді на запит.

Щодо здобутків у напрямку книгорозповсюдження, то Держкомтелерадіо поінформувало про появу 25 нових книгарень і 1575 «книжкових прилавків і кіосків» за перше півріччя 2015-го.

kom_1.png

Кількість книгарень, Читомо
Кількість книгарень, Читомо

Питання популяризії книги, на думку чиновників, вирішується через національні телерадіокомпанії.

«Державні телерадіокомпанії у своїх програмах постійно інформують глядачів і слухачів про заходи, які здійснюються в державі з метою популяризації читання та розвитку книговидавничої справи. Зокрема, НРКУ регулярно висвітлює означену тему в програмах «Книжковий спалах», «Літературні читання», «Сторінки світової класики», «Поетична сторінка», «Діалог з автором», – зазначили в комітеті.

Під час минулорічного  засідання  одним із найбільш обговорюваних було питання стосовно обмеження книжкового імпорту, зокрема — російського. З огляду на відповідь Держкомтелерадіо, відчутних змін тут досягти не вдалося. Так у комітеті повідомили, що направили до Державної фіскальної служби України список видань антиукраїнського спрямування з проханням внести їх до Переліку товарів, заборонених до ввезення на митну територію України.

В Читомо зазначають, що серед важливих питань, на яких обіцяли зосередитися тогоріч — створення міжрегіональних книжкових баз різних форм власності, запуск єдиної інформаційної мережі книговидання, розвиток книготоргівлі у вишах, символічна плата за оренду тощо — прогресу не спостерігається.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+