Слухати

В цей день Василь Стус оголосив голодування і незабаром помер / Новини на Громадському радіо

В цей день Василь Стус оголосив голодування і незабаром помер

28 серпня 2015 - 10:51
Стуса відправили до карцеру за те, що, читаючи книгу в камері, він сперся ліктем на нари

30 років тому,  український поет Василь Стус оголосив  в знак протесту безстрокове сухе голодування, а потім помер.  28 серпня 1985 року Стуса відправили до карцеру за те, що читаючи книгу в камері, він сперся ліктем на нари (хоча це й не порушення режиму; офіційна причина, за свідченням співв’язнів поета, була наклепом).

Помер в ніч з 3 на 4 вересня, можливо, від переохолодження. За офіційними даними причина смерті — зупинка серця. Товариш Стуса, також колишній політв’язень, Василь Овсієнко поруч із цією версією висував припущення про загибель від удару карцерними нарами, цілком імовірно, зумисне підлаштовану наглядачами. Похований на табірному цвинтарі у с. Борисово Чусовського району Пермської області. Перепохований 1989 року в Києві на Байковому кладовищі.

Внаслідок російської військової агресії у 2014 році, будинок, у якому жив Василь Стус, що знаходився за 5 кілометрів від Донецького аеропорту, було знищено. Старша сестра Василя Марія з родиною стала біженкою, й перебралася до Києва.

ДОВІДКА. Український поет Василь Стус був заарештований у травні 1980 року,  визнаний особливо небезпечним рецидивістом і у вересні засуджений на 10 років примусових робіт і 5 років заслання. Він відмовився від призначеного йому адвоката Віктора Медведчука (нині голова «Українського вибору»), намагаючись самому здійснити свій захист. За це Стуса вивели із зали суду і вирок йому зачитали без нього.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+