Слухати

У Запоріжжі мітинг-реквієм за загиблими в Іловайську зібрав близько 30 людей / Новини на Громадському радіо

У Запоріжжі мітинг-реквієм за загиблими в Іловайську зібрав близько 30 людей

29 серпня 2015 - 17:18
За словами одного з лідерів запорізької самооборони Сергія Тіунова, 29 серпня – один із найтрагічніших днів у новітній історії України

29 серпня під Запорізькою ОДА відбувся мітинг-реквієм, на котрому згадували загиблих в Іловайському котлі. Організатором виступила запорізька Самооборона.

Кількість журналістів перевищували кількість тих, хто вирішив віддати шану загиблим, хоча захід був раніше анонсований у місцевих ЗМІ та соціальних мережах. Відсутні були і чиновники від обласної та місцевої рад, тим паче що представників влади самооборорнівці запрошували особисто. 

Не дивлячись на невелику кількість людей, короткий мітинг та панахида таки відбулися.

dsc_0366.jpg

На акцію пам'яті зібралось близько 30 людей
На акцію пам’яті зібралось близько 30 людей

За словами одного з лідерів запорізької самооборони Сергія Тіунова, 29 серпня – один із найтрагічніших днів у новітній історії України:  

«В цей день тільки за офіційними даними загинуло 366 бійців, 429 було поранено, 128 — потрапили у полон. До сьогоднішнього дня 158 бійців вважаються зниклими безвісти».

Єдиним представником офіційної влади на мітингу-реквієму став заступник запорізького обласного воєнкому Михайло Логвінов, котрий зазначив, що в Запоріжжі вже віддали останню шану 20 бійцям, що загинули у Іловайську: 

«Я особисто знав дуже багато військовослужбовців, котрі загинули під Іловайськом. Майор Андрюша Гладков… Я знав, двох молодих лейтенантів 55 окремої артбригади, котрі загинули під час того виходу. Це лейтенанти Ваня Гобчак і Діма Севостянчик. Останні слова лейтенанта Вані Гобчака, котрі він сказав мамі, телефонуючи їй 29 серпня: «Мама, ми не можемо звідси вийти. Звідси є вихід тільки на небо», — сказав Михайло Логвінов.

voyenkom_myhaylo_logvinov.jpg

Воєнком Михайло Логвінов
Воєнком Михайло Логвінов

Що стосується запорізьких військових, котрі брали безпосередню участь у подіях в Іловайську минулого року, то, за словами активістів, більшість з них у ці дні поїхало до Києва, де відбудуться головні події цього дня-реквієму.

 

Максим Щербина із Запоріжжя для Громадського радіо. 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+