Слухати

10 бойовиків повернулись додому за програмою СБУ

31 серпня 2015 - 11:55
10 днів тому Служба безпеки України запустила програму, яка дає можливість громадянам України добровільно покинути терористичні угруповання і повернутися додому. Вже є перший результат
10 бойовиків повернулись додому за програмою СБУ / Новини на Громадському радіо

За цей час, — розповідає Ігор Кутєпов, представник штабу АТО в СБУ, — додому повернулися 10 бойовиків. Це люди різного віку, є навіть неповнолітні.

polkovnyk_sbu_kutyepov_0.jpg

Ігор Кутєпов
Ігор Кутєпов

«Возраст разный, от 17 летних и старше. В разные города Донецкой области возвращаются».

У Горлівці про таку можливість повернутися дізнався від друзів 20-річний хлопець, що назвався Сергієм. Там, у бойовиків, він охороняв сховища з боєприпасами та харчами. Рік не був вдома у Костянтинівці. Як почув, що можна повернутися, просто втік.

boyovyk.jpg

Бойовик Сергій, що вирішив повернутися за програмою СБУ
Бойовик Сергій, що вирішив повернутися за програмою СБУ

«Фактически я сбежал… охранял там склады с оружием, иногда пленным нашим есть носил».

Фактично 3 дні минуло з того часу, як психолог СБУ Ірина подзвонила рідним Сергія. Потім зустрілася, довго вмовляти не довелося. Серце у батьків розривалося, хотіли, щоб їхній син повернувся додому якнайшвидше, — каже Ірина.

maty_boyovyka.jpg

Мати бойовика, що вирішив повернутися додому за програмою СБУ
Мати бойовика, що вирішив повернутися додому за програмою СБУ

«3 дня ушло на переговоры, мама очень переживала…»

На нульовому блокпосту Сергія цього дня зустрічала його мати. Сам він особливо не прагне спілкування і виглядає трохи розгубленим, хоча нам розповів: на тій стороні у «ДНР» суцільні розборки і пияцтво. До того ж і гроші перестали платити. Він не отримував їх вже 3 місяці.

«На блокпостах отбирали у мирних машины, збивали их…Я не делал этого, просто стоял и смотрел…»

На питання чого хочуть люди, відповідає просто: миру. Втім, багатьом у Горлівці, принаймні з тих, з ким спілкувався Сергій, все одно, чий прапор буде над ними: України чи «ДНР». Аби тільки не стріляли.

Найважливіше, чого прагнуть виконавці програми з повернення вчорашніх бойовиків, це навіть не отримання інформації про те, що відбувається там, за лінією розмежування, а усвідомлення цими людьми своєї провини і готовності нести за це справедливе покарання, — зазначає Ігор Кутєпов.

Наталія Поколенко з Костянтинівки для «Громадськго радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+