Слухати

Верховна Рада попередньо проголосувала за децентралізацію  / Новини на Громадському радіо

Верховна Рада попередньо проголосувала за децентралізацію

31 серпня 2015 - 13:36

Верховна Рада України попередньо схвалила запропонований президентом Петром Порошенком текст змін до Конституції щодо децентралізації влади, відповідне рішення підтримали 265 народних обранців.

Як відомо, найбільше дискусій викликало положення про особливості здійснення місцевого самоврядування в окремих районах Донбасу. Це рішення підтримала більшість фракцій БПП, «Народного фронту», «Опозиційного блоку» та інші депутати. Проти проголосували представники «Радикальної партії», «Самопомочі» та «Батьківщини». Відомо, що сьогодні вранці депутати на чолі з лідером «Радикальної партії» Олегом Ляшком заблокували президію Верховної Ради, проте засідання розпочалося на годину пізніше, о 12.00, інформує CHV.TV.

Запропоновані зміни до Конституції надають президенту України право призупиняти діяльність місцевих рад, якщо ними ухвалюються рішення, що загрожують територіальній цілісності, суверенітету України або порушують Конституцію. Натомість глава держави призначає тимчасового уповноваженого, який координує діяльність місцевих органів влади, пише Громадське ТБ.

За документом, парламент за поданням президента, достроково припиняє повноваження місцевого органу влади, який ухвалив антиконституційне рішення. Це означає, що президент призупиняє діяльність, а в разі позитивного висновку Конституційного Суду, достроково припиняє повноваження місцевих органів влади, які обираються загальним голосуванням.

Крім цього, відповідно до статті 118, президент призначає префекта, який стежить за дотриманням Конституції і законів України в районах та областях, а також у Києві та Севастополем префект відповідає перед президентом, але контролюється Кабінетом міністрів.

У Ради залишається право створювати, ліквідовувати і перейменовувати області, а також призначати позачергові вибори районних та обласних рад. 

Наразі відомо, що остаточне голосування за зміни до Конституції анонсували на жовтень.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+