Слухати

Батьки проти закриття школи у Костянтинівці, чиновники запевняють: її не закривають

03 вересня 2015 - 17:50
Директор школи №1 Олександр Мережко каже, що частина класів переводиться у сусідні школи. У обласній владі запевняють, що навчальний заклад не закривають, і він потребує ремонту
Батьки проти закриття школи у Костянтинівці, чиновники запевняють: її не закривають / Новини на Громадському радіо

Учні мають іти до сусідніх навчальних закладів.

dyrektor_shkoly_merezhko_oleksandr.jpg

Олександр Мережко, директор школи №1
Олександр Мережко, директор школи №1

«Нам по электронной почте пришла утвержденная школьная сеть, что дети четвертого, шестого, восьмого класса — в третьей школе, десятый класс — при шестой школе. после собрания родителей доведен приказ управления образования до ведома родителей, потом обсуждали родители происходящее и пришли ко мне с заявлением о том, что они не будут забирать документы. Их дети хотят обучаться в этой школе», — розповів директор школи Олександр Мережко.

Батьки готові «стояти» за свою школу до кінця. Мотивують це тим, що це рідна школа, для дітей складно буде звикати у нових стінах, каже бабуся одного з учнів Ірина Степанова.

«Многим нравится здесь учиться, многим близко: то ли во дворе школа, то ли ходить теперь через три дороги», — пояснює невдоволення рішенням управління освіти Ірина Степанова. 

Батьки навіть до губернатора Донеччини Павла Жебрівського поїхали, той обіцяв розібратися. Втім у керівника міських освітян Ольги Барабаш інша думка. Невигідно утримувати навчальний заклад, що наповнений на 19%. Наразі у школі 150 учнів, а за проектом 1100 має бути. Сьогодні це розкіш. До того ж, школа потребує ремонту — дах протікає, каналізаційна система не працює.

1_shkola_0.jpg

Костянтинівська школа №1
Костянтинівська школа №1

«Якщо б школа була у кращому стані, ми б могли перевести туди гімназію, але там приміщення, які не використовувались кілька років. І вони настільки вже непридатні, що просто такої можливості немає. Немає коштів у міському бюджеті. А нам треба економити ресурси», — говорить Ольга Барабаш. 

Тим часом сьогодні Ольгу Барабаш викликали обласні чиновники. Заступник губернатора Віктор Андрусів вчора ще слухав батьків, сьогодні пристав на сторону освітян. Бо, за його словами, діти мають отримати якісну освіту. А вона полягає не лише в стінах, що полюбили батьки і учні.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

ДОПОВНЕННЯ. Уже після  публікації новину прокоментував у себе у «Фейсбуку» заступник голови Донецької Облдержадміністрації Віктор Андрусів. Як запевняє пан Андрусів, «ШКОЛУ НІХТО НЕ ЗАКРИВ, і навіть в новині мова йде про кілька класів де кількість учнів просто мізерна».

Також пан Андрусів запевняє, що школу цього навчального року ніхто закривати не буде і наводить додаткові факти і фото свідчення щодо реального стану школи:

 «Наповненість школи складає 18%. І школа має збитки -868 320 грн!!! А по рівню навчання ця школа була аж на 1771 місці в Україні по ЗНО! І тим не менше, ніхто цю школу не закрив, і не закриває в цьому навчальному році».

shkola_kostyantynivka.jpg

Школа № 1 у Костянтинівці на Донеччині. Фото з Фейсбуку Віктора Андрусіва
Школа № 1 у Костянтинівці на Донеччині. Фото з Фейсбуку Віктора Андрусіва

shkola_kostyantynivka_1.jpg

Школа № 1 у Костянтинівці на Донеччині. Фото з Фейсбуку Віктора Андрусіва
Школа № 1 у Костянтинівці на Донеччині. Фото з Фейсбуку Віктора Андрусіва

 

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+