Слухати

Депутати Костянтинівського району вимагають виборів

03 вересня 2015 - 11:54
Рішення ЦВК про неможливість проведення виборів у 7 з 20 сільських радах Костянтинівського району обурило місцевих депутатів
Депутати Костянтинівського району вимагають виборів / Новини на Громадському радіо

Так, виборів не має бути в Зорянській, Іванопільській, Катеринівській, Олександро-Калинівській, Новодмитрівській, Правдівській та Предтечинській сільрадах.  Депутати цих рад терміново зібралися на позачергову сесію.

larysa_stepanenko_0.jpg

Лариса Степаненко
Лариса Степаненко

Депутати наголошують: у їхніх селах безпечно, працюють школи і дитсадки. А чергові вибори — їхнє конституційне право.

«Моя особиста позиція, як депутата: ми живемо в єдиній Україні. І кожна людина, громадянин має право на своє волевиявлення. Бо в Конституції написано: «Вся влада належить народу, які виявляють свої потреби через депутатів, через збори громадян, через референдуми, через місцеві вибори». У нас населені пункти не знаходяться в хоні попадання снарядів», — розповіла заступник голови Костянтинівської районної ради Лариса Степаненко.

volodymyr_marynych.jpg

Володимир Маринич
Володимир Маринич

Позиція голови Військово-цивільної організації Володимира Маринича йде в розріз з депутатською. Він певен: зараз не можна проводити вибори, бо частина сіл межує із зоною конфлікту:

«Почем выбрали именно эти семь сельских советов. Потому что это территории, которые находятся в 30-км зоне. Часть Константиновского района контролируется «ДНР».

Ларису Степаненко дивує порядок населених пунктів, що внесений ЦВК. На її думку, там де безпечно, вибори заборонили, а там, де є потенційна загроза, ні.

«Почему в том списке Новодмитриевка? Там безопасно. А Правдовки, что около Ясиноватой, там нет…», — говорить Степаненко.

За словами Володимира Маринича, поки неясно, чи можна буде  проводити вибори до районної ради. Таке рішення має найближчим часом ухвалити Верховна Рада.

За підсумками тієї сесії депутати одноголосно підготували звернення до Президента України з проханням дозволити проведення виборів на усій території Костянтинівського району. Мотивують це ще й тим, що люди до депутатів зверталися, хоча самих звернень не показали: начебто в усній формі.

Наталя Поколенко з Донеччини для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+