Слухати

Головний санітарний лікар столиці розповів що робити, коли місто затягує димом

03 вересня 2015 - 18:33
Заступник голови КМДА Михайло Радуцький та головний державний санітарний лікар Києва Олег Рубан розповіли, що робити киянам під час цієї надзвичайної ситуації
Головний санітарний лікар столиці розповів що робити, коли місто затягує димом / Новини на Громадському радіо

Станом на 14.00 3-го вересня концентрація сірчастого ангідріду у повітрі була перевищена у півтора-два рази. Для порівняння, о десятій годині ранку перевищення було в 5-6 разів, тобто ситуація покращується. Найнебезпечніша ця отруйна речовина для дітей, вагітних, людей похилого віку та хворих на хронічні захворювання. Тому саме про них міська влада намагається потурбуватись у першу чергу.

«На комисії було прийняте слідуюче рішення: по-перше, було прийняте рішення рекомендувати навчальним закладам призупинити навчальний процес у столічних школах, але сьогодні на той час, коли це відбувалось, деякі діти вже пішли в садочек, пішли в школу, тому сьогодні був оголошений короткий день. А на завтра, якщо не зміниться ситуація, а є підозра, що вона до завтра дуже сильно не зміниться — навчальний процес призупинити. Також сьогодні знову поновили роспорядження мера про обмеження в’їзду вантажного транспорту на територію Києва в денний час», — говорить Михайло Радуцький.

Всіх водіїв попереджають про обмеження вже на в’їзді в Київську область, щоб не утворювались затори, — зазначив пан Радуцький, та додав, що самих киян також просять не використовувати власний траспорт. Вулиці поливають водою, це значно зменшує концентрацію отруних речовин у повітрі. Використовувати респіратори чи інші подібні засоби пан Радуцький не рекомендує, натомість можно вдягати змочену у воді марлеву пов’язку.

«Найголовніше — це не допустити згущення крові, особливо в літніх людей. Не ліками не допустити, а якщо кажуть, що людина за день має використовувати десь два літра води, питної води приймати, то ми радимо цю дозу зменшити до трьох-трьох з половиною літрів. По-перше, це дасть можливість не згущуватись крові, по-друге, це прискорить процес виведення з організму токсинів. По-друге, треба посилити режим вологого прибирання приміщень, в яких знаходяться особливо діти», — зауважує заступник голови КМДА.

Не пластикові вікна пан Радуцький рекомендує завішувати вологою тканиною чи марлею, які потрібно змінювати кожні дві години, а кондиціонер вмикати у режимі внутрішньої циркуляції. Головний державний санітарний лікар м. Києва, Олег Рубан, пояснює, чому вони роблять акцент саме на вологому прибиранні.

«Сірчастий ангідрід дуже добре розчиняється у воді, і він важчий ніж повітря, і знаходиться він фактично на підлозі. При проведенні прибирання він переходить в інший стан і зменшується кількість навантаження на людину саме оцієї шкідливої речовини. І третє — вживання природного сорбенту — води, кисломолочних продуктів», — пояснює головний державний санітарний лікар Києва Олег Рубан.

Аналіз повітря роблиться щогодинно, спостерігається динаміка зменшення концентрації шкідливих речовин, що з одного боку пов’язано з природними факторами, а з другого — з тими заходами, що були прийняті, розповів пан Рубан.

Пан Радуцький звертається до киян із проханням не панікувати, бо всі виклики швидкої допомоги з приводу отруєння сьогодні були насправді з отруєнням не пов’язані. Він окреслив симптоми, на які дійсно треба звернути увагу. 

«Це уповільнена плутана мова, це порушення орієнтації в просторі, це тахікардія, це підвищення артеріального тиску, це судоми, порушення дихання, швидка втомлюванність, головний біль та неуважність. Оце такі симптоми, дійсно вони можуть і не відноситись до отруєння димом, але сьогодні ми маємо загрозу і маємо забруднене повітря, тому на це треба подвійну увагу звертати», — зазначає він. 

Перебування на вулиці слід обмежити, особливо людей, що знаходяться у групі ризику, радить пан Радуцький, а після пробудження добре промивати очі, щоб те, що осіло на віях під час сну, не попадало в очі.

Отже, киянам слід уникати надмірного перебування на вулиці, тримати вдома дітей, та робити вологе прибирання. А головне, не панікувати. Залишайтесь здоровими.

Нагадаємо, сьогодні через пожежу у Зазим’ї та палаючі торфяники навколо міста, забруднення повітря в окремих районах міста перевищувало у чотири рази

Марія Зав’ялова з Києва для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+