Слухати

У Запоріжжі перед переселенцями й хворими дітьми виступили шведські артисти

03 вересня 2015 - 12:35
Міжнародна організація «Клоуни без кордонів» вже друге десятиліття працює з дітьми в країнах з напруженою ситуацією
У Запоріжжі перед переселенцями й хворими дітьми виступили шведські артисти / Новини на Громадському радіо

Заснована у 90-ті роки в Іспанії, свій перший десант клоунів-волонтерів організація висадила на Балканах, де тоді йшла війна. Далі була Африка, країни близького сходу, Азія – професійні артисти за підтримки міжнародних організацій  виступали там, де не вщухали військові конфлікти. Наразі відділення «Клоунів без кордонів» існує майже в кожній європейській країні.

artysty_u_zaporizhzhi_0.jpg

Артисти у Запоріжжі
Артисти у Запоріжжі

У 2015 році за підтримки UNICEF «Клоуни без кордонів» вирішили виступити і в Україні. До країни, де йде війна, зголосилося їхати п’ять артистів з Фінляндії та Швеції. Протягом двотижневого турне волонтери відвідали Харків, Святогірськ, Краматорськ, Слав’янськ, Северодонецьк, Дніпропетровськ та Мелітополь, де виступали у містечках для переселенців, інтернатах, притулках і просто на майданчиках серед міста.    

klouny_bez_kordoniv_u_zaporizhzhi.jpg

Клоуни без кордонів у Запоріжжі
Клоуни без кордонів у Запоріжжі

2 вересня артисти доїхали де Запоріжжя, де дали два концерти — у дитячій обласній лікарні та у модульному містечку для переселенців зі сходу.

За словами адміністратора клоунської трупи Андреаса Хедфорса, від військових конфліктів найбільше страждають діти. І малечі потрібні не тільки ліки, притулок та їжа – також їм потрібна гра, радість та посмішки. І схід України, особливо міста, що постраждали під час АТО, не виключення.

vystup_klouniv_dlya_ditey.jpg

Виступ клоунів для дітей
Виступ клоунів для дітей

«Зазвичай ми їдемо в країни після того, як військова криза минула. Але в Україні зараз війна триває, ми постійно чуємо про якісь бомбардування. Це дуже впливає на артистів. Ми навіть плакали після деяких виступів. А от попасти на той бік зіткнення — у Луганську та Донецьку області, нам так і не вдалося, хоча я два місяці вів про це перемовини. Ми розуміємо що там інша ситуація і дуже великі потреби у тому, що ми робимо. Можливо нам вдасться це зробити під час іншого приїзду», — розповів Андреас Хедфорс.

І в містечку для переселенців, і в лікарні виступи артистів пройшли з аншлагом. Зокрема на подвір’я головної дитячої лікарні області, де відбувалася вистава, вивезли навіть дітей на каталках. Десятки маленьких пацієнтів спостерігали за перформенсом європейських артистів з вікон. 

pid_chas_vystupu_klouniv_u_likarni.jpg

Під час виступу клоунів у лікарні
Під час виступу клоунів у лікарні

Головний лікар обласної дитячої лікарні Запоріжжя Юрій Борзенко, котрий також був присутнім на виступі,  зазначив, що подібна терапія дуже корисна для дітей, особливо для дітей із зони АТО, котрі довгий час перебували у стресі.

«У лікарні зараз близько 30 дітей-переселенців. Є дуже важкі. Самий тяжкий випадок — хлопчик, що постраждав під час розриву міни під Маріуполем. Його молодший братик загинув. Зараз життю хлопчика вже нічого не загрожує», — розповів лікар.

Останньою зупинкою першого українського турне «Клоунів без кордонів» стане Київ, де артисти виступлять у клініці «Охматдит» та перед дітьми-переселенцями з Донбасу.

Максим Щербина з Запоріжжя для «Громадського радіо»

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+