Слухати

Прикордонники і волонтер нарікають на неякісне медзабезпечення, форму та взуття

04 вересня 2015 - 23:20
Про це повідомляє кореспондент «Громадського радіо» Ірина Сампан з Луганщини. Вона зараз на лінії розмежування
Прикордонники і волонтер нарікають на неякісне медзабезпечення, форму та взуття / Новини на Громадському радіо

Щастя, Трьохізбенка, Станиця-Луганська та найближчі села. Попри перемир’я, говорять прикордонники, обстріли тут зменшились, але не припиняються. Є у них і загиблі, і поранені. 

«Я ще спілкувалась з 128 бригадою, яка стоїть у Станиці Луганській. У них буквально позавчора був один загиблий і декілька поранених».

У медичному забезпеченні прикордонників відчутний дефіцит, зазначає Ірина.

«Щодо медицини забезпечені тим, що потібно в першу чергу, але це жгути Есмарха, перев’язочні пакети семидесятих років. Немає в них ні турникетів, ні жгутів зразка САТ», — каже Ірина.

«Їм почали видавати форму, почали видавати взуття нове, але якість цієї форми погана. Можна так сказати. Вони отримують нову форму, вона жарка, вона незручна. І вони кладуть її до шафи і йдуть на базар і купують собі за тисячу-півтори нормальну якісну форму».

Трохи кращі справи із забезпеченням взуттям. Їх видають, але вони, розповідають бійці, невідповідної якості.

Нагадаємо, не так давно у розмові з нашими кореспондентами волонтер Олена Білоус розповіла про те, що прикордонникам на передовій не вистачає елементарних медикаментів та запчастин для військової техніки, а одяг, якість одягу, що видають бійцям не витримує жодної критики.

В одній з поїздок бійці показали Олені берці, що їм видають. Як людина, яка багато років працювала у торгівлі безпосередньо взуттям, вона не стрималась і написала власну рецензію на своїй сторінці у Фейсбуці.

Олена зазначає, що на етикетці виданої бійцям форми відсутній артикул та інформація про склад матеріалу.

11 951 155_894 617 583 952 298_3 319 886 376 005 545 583_n.jpg

На етикетці форми бійців не вказаний артикул
На етикетці форми бійців не вказаний артикул

На берцях, які видали бійцям є застібки, що звидко відлітають. Олена стверждує, що цей дефект ні для кого не новина.

11 988 635_894 618 110 618 912_743 474 463 857 636 174_n.jpg

Застібки на таких берцях швидко ламаються
Застібки на таких берцях швидко ламаються

«Подкладка в пяточной части не проклеена (не сдублирована) с другими деталями и гуляет внутри обуви, т.е. вполне может натирать. Но хуже другое — задник (межподкладка) образует складку, которая легко прощупывается рукой. Натирать будет однозначно. Сзади детали соединены обычным тачным швом и без кожкармана — шов будет рваться и будут сложности с обуванием. Если в новых берцах для ВСУ Талан оставил ту же технологию и контроль, то проблемы могут быть. Рассматривала две пары. Независимо от размера, дефекты одинаковы. Я понимаю, что выборка нерепрезентативна. У кого есть ссылка на форму акта замены и законодательство — буду признательна», — написала Олена.

berci_prykordonnykiv.jpg

Берці прикордонників низької якості
Берці прикордонників низької якості

Ірина Сампан із Станиці Луганської для «Громадського радіо».

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+