Слухати

Скандал в Мукачевому: роми обурилися новим пам'ятником ромському двірнику

04 вересня 2015 - 17:34
Частина ромських активістів обурена на їх думку дискримінаційним пам'ятником, який вчора був встановлений владою у Мукачеві: скульптор зобразив рома в руках з мітлою
Скандал в Мукачевому: роми обурилися новим пам’ятником ромському двірнику / Новини на Громадському радіо

На думку ромської інтелігенції, новий пам’ятник принижує національну групу, прив’язуючи її до низькоінетелктуальної праці. 

1 677 452.jpg

Пам'ятник рому, фото Кореспондента
Пам’ятник рому, фото Кореспондента

Про це пише сайт Розвиток, називаючи встановлення так званого пам’ятника «поваги» рому подією, яка принизила гідність та дискримінувала права  людини. Як пишуть активісти, на перехресті вулиць І.Франка та М.Токаря у м. Мукачеве (Закарпаття) був встановлений пам’ятник «поваги» рому, який вказав на «єдино належне» для будь-якого члена ромської громади.

За задумом автора Івана Бровді, символ повинен уберегти місто від нечисті. Скульптор зазначив, що пам’ятник присвячений волелюбній, гордій і працьовитій нації ромам, пише Кореспондент.

Ця новина настільки обурила ромські громади України, що вони розпочали всеукраїнський флешмоб гідності, який має вказати владі, хто такі справжні роми.

Ромське населення вже не мовчить, і не дозволить закривати собі роти та принижувати найцінніше — свою гідність, — йдеться на сайті  проекту.  

Перекаладач Андрій Горват каже: «Ця скульптура соромить мене перед моїми дітьми».

Учасники флешмобу — юристи, правозахисники, громадські діячі — публікують свої фото з мітлою та розповідають успішні історії свого життя. 

Громадське радіо взяло коментар з цього приводу у голови Ромської громади Ужгорода Мирослава Горвата. Він зазначив, що пам’ятника вживу не бачив, але чув про нього і нічого поганого в цьому не вбачає.

Останні 10 або 50 років двірниками наших міст якраз, 80% працівників у комунальній системі, це є роми, розумієте. Що в цьому поганого, чесно кажучи, не знаю. Такі пам’ятники потрібні. Ну якшо є люди двірники, якщо люди готові робити такі речі, я лише вітаю такі речі. Уже третє покоління працюють в ЖЕКах у Мукачеві, в тому числі і в Ужгороді. Я би так сказав, знаєте — нам багато чого не подобається в цій країні. Ну давайте робити тепер флешмоби, — сказав він.

Раніше Громадське радіо записало програму про подолання стереотипів та збереження унікальності ромів. Також читайте та слухайте коментар правозахисниці щодо встановлення цього пам’ятника.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+