Слухати

Як пройшла презентація книги російського автора «Аеропорт» (фоторепортаж) / Новини на Громадському радіо

Як пройшла презентація книги російського автора «Аеропорт» (фоторепортаж)

04 вересня 2015 - 07:04
Один з кіборгів зізнався, що книгу, де написано і про нього в тому числі, найближчим часом не читатиме

В Києві 3 вересня відбулася презентація книги Сергія Лойка «Аеропорт». Автор — журналіст Los Angeles Times російського походження, який провів з кіборгами в Донецькому аеропорту (ДАП) 4 повні дні у 2014 році. На презентації Сергій Лойко зачитав уривок з роману, в першій частині якого розповідалося про будні кіборгів, а у другій — історія солдатської матері в Росії. 

«Как шутили в аеропорту, киборг может не отрываясь смотреть на три вещи: воду, огонь, и на то, как другие воюют. Идеальным объектом наблюдения был сам новый терминал», — уривок з роману. 

До сцени автор запросив тих, хто йому усіляко допомагав у створенні книги, та, власне, прототипів його художнього роману — справжніх кіборгів. Зала плодувала стоячи.

20 150 903_192 909.jpg

Автор запрошує кіборгів на сцену по черзі
Автор запрошує кіборгів на сцену
 

На питання, чи не боїться Сергій Лойко переслідувань в Росії за свою книгу і що буде, якщо йому скажуть, що він — персона нон ґрата, автор віджартовувався:

«Если они так скажут, у меня будет не 10 тысяч читателей, а 100 тысяч. Если они меня арестуют,  у меня будет миллион читателей. А если убъют — я получу Нобелевскую премию. Ну, я шучу. Меня обвиняют на Родине в отсутствии патриотизма. Понимаете, они считают, что патриотизм, это когда ты любишь власть».

20 150 903_193 306_0.jpg

Сергій Лойко розпочав автограф-сесію
Сергій Лойко розпочав автограф-сесію

Маруся Звіробій, командир 11 батальйону ДУК Правого сектору не була в ДАП, але там був її чоловік, іменем якого названа одна з глав книги. Вона керує Марусиним полігоном, що знаходиться під Києвом і готує хлопців до війни.

«Для мене Аеропорт — це символ опору українських бійців, які не погоджуються  зі здачею території ворогу. Тобто наша влада проявляє в цій війні поки що слабкість за слабкістю. Хоча, ми не політики, можливо, на рівні якоїсь великої політики, це якісь розумні кроки, я не можу стверджувати, а може дурні. Але бійці на нашому рівні  роблять, те, що вважають за потрібне. Вони бачать ворога і вважають, що землю потрібно відстояти. Тому бійці аеропорту, які стояли там на смерть, вони робили усе правильно, навіть якщо накази були інші».

Олександр Ведмідь, заступник командира 11 батальйону ДУК ПС нещодавно повернувся з Маріуполя, незабаром знову на фронт. В книзі «Аеропорт» є глава, названа в його честь.

«Мені те, що я бачив там, і те, що він зараз описує в цій книжці, уривки кидає, вони в деякій мірі неприємні, тому я їх краще не буду слухати. Бо слухаєш, і по новому переживаєш. Обов’язково прочитаю, але потрібно, щоб пройшов якийсь час».  

20 150 903_202 319.jpg

Подружжя Марина та Олександр, кіборг підписує книгу
Подружжя Марина та Олександр, кіборг підписує книгу

Але не всі відвідувачі в захваті від прочитаного автором уривку. Слухачка Анна, киянка, коментує з певною роздратованістю.

Це взагалі для історії книга, вона буде перечитуватись багато років пізніше. Ну про російську маму — не дуже гарне враження. Все це виховання, вони ж телебачення слухають. Знав, куди йшов. І вона знала…, —  впевнена жінка.

Григорій Кузнецов має інше враження. Він родом з Москви, але вже багато років живе в українській столиці. Встиг прочитати багато уривків з книги, тож має сформоване уявлення про роман.  

«В принципе, я достаточно хорошо знаком с книгой, много читал отрывков, которые Сергей выкладывал на сайте, и с самим автором я знаком. Я восхищаюсь им, это великое дело. Мне эта книга показалась очень личной. Это именно личные впечатления человека от войны. Это читать страшно, интересно, и, я считаю, очень полезно. Я думаю, что в России эта книга тоже найдет своих читателей. Не большинство, но очень многие в России ждут эту книгу», — говорить він.

20 150 903_194 432.jpg

Григорій Кузнєцов, продюсер німецького каналу ZDF у Києві
Григорій Кузнєцов, продюсер німецького каналу ZDF у Києві

Шанувальниця Сергія Лойка Яна — жителька Києва. Вона не могла стримати сліз на презентації. Отримала підпис від автора на дві книги — шкодує, що без побажань, але людей в черзі до автора так багато, що на інше і не розраховувала. 

Цей уривок я читала раніше, він був в Інтернеті до публікації. Але він справляє дуже сильне враження, без сліз його слухати неможливо. Мій друг із Москви дуже попросив йому вислати книгу, він, до речі, підтримує українську армію (фінансово), з Росії висилав гроші, і дуже хотів почитати, — розповідає дівчина.

20 150 903_200 727.jpg

Шанувальниці «атакують» кіборга
Шанувальниці «атакують» кіборга

За словами Сергія Лойка, в книзі  «Аеропорт» вигаданий лише один герой — журналіст. Усі інші мають реальних прототипів, або є зібраними образами реальних прототипів. Герой з іменем якого закінчується книга, зараз перебуває у полоні. 

20 150 903_194 547.jpg

Позаду — черга по автограф
Позаду — черга по автограф

Міла Мороз для Громадського радіо.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+