Слухати

Перше судове засідання  над свободівцями екс-нардепами знову перенесено на 3 дні / Новини на Громадському радіо

Перше судове засідання над свободівцями екс-нардепами знову перенесено на 3 дні

07 вересня 2015 - 13:28
Суд над свободівцями Ігорем Швайкою та Юрієм Сиротюком вже вдруге перенесли. Суд з обрання запобіжного заходу відбудеться майже через тиждень після вручення підозри

Засідання з обрання запобіжного заходу відбудеться майже через тиждень після вручення підозри.

Вранці Швайці замінили суддю Печерського суду м. Києва Волкову на суддю Матійчук, яка станом на 12:30 ще не отримала переданої до неї справи свободівців Швайки та Сиротюка. 

«Я захищав себе, я захищав людей, які були біля мене. Є фотографії, коли я хапаюся за щит, але немає фотографії, коли мене б’ють по шиї і по рукам. Є фотографія, коли виходять люди з розсіченою головою. Це вони не впали і підсковзнулися і розбили собі лоба. Це були щити нацгвардійців. Це був наступ міліції, власне, і я, і інші по можливості розбороняли дві сторони. Коли йдуть на тебе, в нашому середовищі прийнято давати відповідь.Я забрав щит і забрав одну палицю, від якої у мене були гематоми на руках і на локті».

Це вже вдруге  переносять час судового засідання по справі екс-міністра агрополітики, якого звинувачують в організації заворушень під ВР 31 серпня, внаслідок яких загинули 3 нацгвардійці. Засідання з обрання запобіжного заходу Швайці мало відбутися у п’ятницю, але було ренесено на 11:00 понеділка (7.09.2015 р.). 

За словами прес-служби Свободи наразі з активістів, що були під Радою, 16 чоловік точно знаходяться під арештом у СІЗО.

Чому я стучав по щитам – я намагався вирівняти лінію, яка була «брюхом» і з третього і четвертого ряду нацгвардійці штовхали вперед. Я намагався вгамувати цей натовп. Який намагався брюхо  вперед просунути зі з-за якого махали кийками. Кийками махали, відверто скажу, абсолютно непрофесійно, тому випускали їх з рук, губили, залишали щити свої і тікали, як зайці, вибачайте, за спини. Тому що знали, що вчиняють неправомірно, — пояснює свою позицію Швайка.

Нагадаємо, на сайті МВС була оприлюднена інформація про виклики на допит по справі 31 серпня близько 30 свободівців у рамках розслідування кримінального провадження відкритого за фактами групового порушення громадського порядку. Нардепам 7-го скликання Юрію Сиротюку та Ігорю Шваці були видані подізри у скоєнні злочину з клопотання про обрання запобіжного заходу — тримання під вартою. А Арсен Аваков на своїй офіційній сторінці відкрито звинуватив у заворушеннях свободівців.

…то цей лист для вас.

Команда Громадського радіо, як і ви, найбільше цінує незалежність. Наша редакція не залежить від олігархів, політиків і держави. У нас немає інших завдань, аніж допомогти вам зрозуміти ситуацію.

Ми принципово лишаємось неприбутковою організацією. На відміну від комерційних мас-медіа, гроші для нас - не мета, а засіб.

Щоби і надалі отримувати правдиву, неперекручену інформацію, ви можете просто зараз допомогти Громадському радіо. Підтримуючи нас, ви робите внесок у своє майбутнє.

ДЯКУЄМО!

ЗРОБІТЬ ВНЕСОК

Якщо ви тут...

EU

Матеріал є частиною проекту Hromadske Network, підтриманого Європейською комісією.

Якщо Ви виявили помилку, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
Facebook Twitter Google+